Akıllı Telefon Ağustos 29, 2019 10:00

OnePlus Android 10 güncellemesi için hiç bekletmeyecek

OnePlus Android 10 güncellemesi için hiç bekletmeyecek

OnePlus’ın ürün portföyündeki cihaz sayısı sınırlı olsa da, şirketin güncellemeleri yayınlama konusunda epey takdir topladığı bir gerçek. Son gelişmelere bakılırsa OnePlus Android 10 güncellemesi için kullanıcıları hiç bekletmeyecek.

OnePlus Android 10 güncellemesi için sayılı günler kaldı

Google geçtiğimiz gün Android 10 sürümünü 3 Eylül tarihi itibariyle resmen dağıtıma çıkaracağını belirtti. Güncelleme ilk etapta Pixel serisi telefonlar için yayınlanacak, ancak aynı gün bazı OnePlus telefonlar da yeşil robotun son sürümüne yükseltilebilir. Konu hakkında açıklama bir OnePlus müşteri destek yöneticisinden geldi.

OnePlus Android10 güncellemesi için sayılı günler kalmış olabilir

OnePlus Android10 güncellemesi için sayılı günler kalmış olabilir

Bir OnePlus kullanıcısı ve müşteri destek yöneticisi arasındaki yapılan görüşmelere göre şirket Android10 güncellemesini Google ile aynı gün yayınlayacak. OnePlus henüz bu gelişmeyi herhangi bir sosyal medya hesabından duyurmuş değil. Buna ek olarak müşteri destek yönetimi aracılığıyla sağlanan bilgiler her zaman yüzde 100 güvenilir olmamıştır.  Fakat daha öce Essential Phone için Android 9 Pie güncellemesi, Pixel telefonlarla aynı gün yayınlandı.  Dolayısıyla benzer bir hamle bu defa neden OnePlus’tan gelmesin.

OnePlus 6T, Android10’un beta programında yer alan telefonlardan biri oldu. Açıkçası güncelleme Pixel telefonlarla aynı gün yayınlanacak olsa bile bunun ilk etapta OnePlus 7 ve OnePlus 7 Pro için olacağını düşünüyoruz. OnePlus 6’nın de yine Android10 güncellemesini alacağını belirtelim.

Peki siz hangi OnePlus telefonu kullanıyorsunuz? Şirketin güncelleme politikasından memnun musunuz?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.