Akıllı Telefon Ağustos 24, 2019 11:00

Twitter’da milyonları buluşturan #Hashtag 12 yaşına girdi

Twitter’da milyonları buluşturan #Hashtag 12 yaşına girdi

Dünyada bir şey olduğunda, o şey önce Twitter ‘a yansır. İnsanlar her gün Twitter’a, ilgi ve heyecan duydukları konuları benzer hisleri yaşayanlarla paylaşmak üzere geliyorlar. Ve bunu hashtagler sayesinde yapıyorlar.

12 yıl önce 23 Ağustos’ta doğuşundan bu yana, hashtag‘ler önemli ve eğlenceli konuşmaları ve bu konuşmalar sonucunda ortaya çıkan toplulukların birbiriyle bağlantı kurmalarını sağlıyor.

Türkiye’de özellikle futbol taraftarları yarattıkları hashtaglerle taraftarları bir araya toplamayı başarıyor. #besiktASK hashtagi milyonlarca Beşiktaş taraftarlarını toplarken #bugüngunlerdengalatasaray hashtagi özellikle maç zamanlarında Galatasaray taraftarlarını bir araya getiriyor.

 

Dizi oyuncuları hashtag oldu

Bugün Twitter etiketinin 12. doğum günü, 12 yıl önce bugün ortaya çıkan ve çok şeyi değiştiren #HashtagGünü’nü kutlamak adına yılbaşından bu yana kullanıcılar tarafından yaratılan ve en çok kullanılan bazı etiketleri sizin için derledik. Türkiye’de yılın başından bu yana en fazla kullanılan hashtaglerden biri ünlü oyuncu Feyyaz Duman olurken, dizide canlandırdığı karakter Arif ise en fazla kullanılan bir diğer hashtag oldu. Listede herkesin çok izlediği yarışma Survivor yer alırken oyuncu Erkan Meriç, Hazal Subaşı gibi isimler çok kullanılan hashtaglerde öne çıktı. Güney Koreli pop grubu BTS teambts hashtagiyle ilgi görürken Hercai dizisi etileketi yaratılan ve çok konuşulanlar arasına girmeyi başardı.

#feyyazduman

#arif

#arifgibisevmek

#survivor2019

#istanbul

#erkanmeriç

#hazalsubaşı

#teambts

#hercai

2018’de dikkat çeken hashtag’ler

#GameofThrones

Game of Thrones dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip olup #GameofThrones hashtagi Twitter’da çoğu zaman trend topic olmayı başardı.

#istanbullugelin

Çok sevilen İstanbullu Gelin dizisi seyircileri ekrana kilitlerken Twitter’da da kendinden söz ettirmeyi başardı. #istanbullugelin hashtagi dizinin hayranlarını bir araya getirerek çoğu zaman trend topic listesine girdi.

 

#dünyanınengüzeltakımı

Twitter şüphesiz spor olaylarında milyonları bir araya getirme başarına sahip. Özellikle futbol taraftarları takımlarına olan bağlılığı ve tutkuyu ortaya koymak üzere #dünyanınengüzeltakımı hashtagini kullanarak takımlarını desteklemeyi ihmal etmiyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.