Ana sayfa » Mobil » Redmi Note 8 25x Zoom özelliğine sahip olacak! Nasıl mı?

Redmi Note 8 25x Zoom özelliğine sahip olacak! Nasıl mı?

Redmi Note 8 25x Zoom özelliğine sahip olacak! Nasıl mı?

29 Ağustos tarihinde tanıtılacak yeni nesil Redmi Note 8 25x Zoom desteğine sahip olacak. Peki bu 25x Zoom nasıl çalışacak?

Akıllı telefon pazarında 2017 yılında OPPO tanıttığı 5X optik zoom teknolojisi ile mobil pazarda ciddi bir devrim gerçekleştirdi. Bu teknoloji geliştirildi ve bu yıl Huawei P30 Pro ile OPPO 10X Zoom modellerinde de bu donanım kullanıldı. Huawei P30 Pro 50x Dijital Zoom yapabilirken OPPO bu işi biraz daha abarttı ve 60X Dijtal Zoom güncellemesini OPPO 10X Zoom telefonuna sundu. Bu yakınlaştırma işi oldukça eğlenceli olabiliyor. Bu konuda bir videoyu da sizlerle önümüzdeki günlerde paylaşacağız. 29 Ağustos tarihinde tanıtılması beklenen Redmi Note 8 25x Zoom teknolojisi ile karşımıza çıkacak. Peki bu nasıl yapılacak?

Öncelikle bu teknolojiHuawei P30 Pro ve OPPO 10X Zoom modellerinde olduğu gibi teleskopik bir donanım yoluyla oluşturulmayacak ve burada 64 megapiksel kamera sensörünün çözünürlüğünden yararlanılacak. Ortaya çıkan görsel de bunu doğruluyor.

"<yoastmark

Bildiğiniz üzere 64 megapiksel sensör 9248×6936 piksel çözünürlük ile fotoğraf çekebiliyor. Bu çözünürlükteki bir fotoğrafı 3 eşit parçaya bile bölseniz hepsi 4K çözünürlükten fazla bir çözünürlüğe sahip oluyorsunuz. İşte bu 25x Zoom teknolojisi de tam olarak bunu kullanacak. Yani görüntüyü yaklaştırdığınızda megapiksel değeri düşecek. 25x Zoom yapıldığında çekilecek fotoğraf kaç megapiksel olacak bunu oldukça merak ediyoruz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.