Ana sayfa » Mobil » LGK40 ve K50 tutmadıysa LG K40s ve LG K50s deneyelim!

LGK40 ve K50 tutmadıysa LG K40s ve LG K50s deneyelim!

LGK40 ve K50 tutmadıysa LG K40s ve LG K50s deneyelim!

Şubat ayında tanıtılan LGK40 ve K50 beklenen başarıyı göstermemiş olmalı ki bugün LG K40s ve LG K50s patentleri ile karşılaştık. IFA2019 hareketlenecek!

LG orta segment pazarını geliştirmek için yoğun bir çaba içinde ama halen istediği noktada değil. Şubat ayında tanıtılan LG K40 ve LG K50 global pazarda büyük satış rakamlarına ulaşamamış olsa da Güney Koreli üretici bu telefonları güncelleyecek gibi görünüyor. Zira bugün ortaya çıkan sertifikalara göre IFA2019 etkinliği kapsamında tanıtılması düşünülen LG K40s ve LG K50s tanıtılmaya hazırlanıyor. Peki telefonlar bize ne sunacak?

LG K40s ve LG K50s teknik özellikler ne olacak?

Alınan patentler bize telefonların teknik detayları ile ilgili bilgi vermiyor ama MIL-STD 810G askeri sağlamlık sertifikası alacak bu kesin olan bir bilgi. Bildiğiniz üzere LG K40 ve LG K50 12 nanometre üretim sürecine dahil MediaTek Helio P22 yonga seti kullanıyordu. Anladığımız kadarıyla her iki telefonun da yonga setleri tarafında bir güncelleme yapılacak.

Her iki telefonda da 32GB olan hafıza miktarları da değiştirilecektir ve 64GB hafıza da bu eksosisteme katılacaktır. Bununla birlikte 2GB ve 3GB olan RAM seçeneklerinin de 4GB ve 6GB seviyesine yükseleceğini düşünüyoruz. Kamera tarafında ise üçlü kamera güncellemesi yapılmayacaktır ve bu Şubat ayında tanıtılacak yeni K serilerine bırakılacaktır.

Peki siz LG’nin bu telefon güncellemesi ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı aşağıda bizlerle paylaşın…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.