Ana sayfa » Akıllı Telefon » Huawei Mate 30 /30 Pro daha büyük ve daha hızlı şarj olan pillerle geliyor

Huawei Mate 30 /30 Pro daha büyük ve daha hızlı şarj olan pillerle geliyor

Huawei Mate 30 /30 Pro daha büyük ve daha hızlı şarj olan pillerle geliyor

Huawei Mate 30 /30 Pro için takvimlerimizde 19 Eylül tarihini işaretledik. Tanıtımlarına bir aydan kısa bir süre kalan telefonların son olarak pil kapasiteleri belli oldu. Her iki telefonda piller büyüyor, üstelik daha hızlı bir şarj desteği göreceğiz.

Huawei Mate 30 /30 Pro modellerinde piller büyüyor

Weibo’dan gelen son görüntüler, Huawei Mate 30 ve Mate 30 Pro’daki pil kapasitelerinin 4.200 mAh ve 4.500 mAh olduğu ortaya çıkardı. Bu görüntüleri ortaya çıkaran kaynak, daha büyük bir pilden de söz ediyor. Kapasitesi henüz belli değil, ancak sözü edilen bataryanın Mate 30 X modeline ait olduğunu tahmin ediyoruz.

Huawie, Mate 20 ve Mate 20 Pro’da 4.000 ve 4.200 mAh büyüklüğünde piller kullandı. Daha verimli bir işlemciyle gelecek olan telefonlarda pil kapasitesinin biraz da olsa artırılması memnun edici bir gelişme.

Huawei Mate 30 serisi telefonlarda pil kapasitelerindeki artışın yanında daha hızlı adaptörler kullanılacak. Son gelişmeler, Mate 30’un kutusunda 40 watt, Mate 30 Pro’nun kutusunda ise 55 watt hızlı şarj desteği sunabilen adaptörlerin olacağını gösteriyor.

Huawei Mate 30 Pro’daki bir diğer önemli gelişme kablosuz şarj tarafında yaşanacak. Yakın zamanda ortaya çıkan bir belgeye göre Mate 30 Pro 30 watt kablosuz hızlı şarj desteğine sahip olacak. Bu değer Mate 30 Pro’yu kablosuz en hızlı şarj olan telefon yapacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.