Ana sayfa » Mobil » OPPO Reno 2 geliyor! 4 Arka kameralı bir şey geliyor kaptan!

OPPO Reno 2 geliyor! 4 Arka kameralı bir şey geliyor kaptan!

OPPO Reno 2 geliyor! 4 Arka kameralı bir şey geliyor kaptan!

Geçtiğimiz ay OPPO’nun sonbaharda yeni bir Reno telefon tanıtacağını müjdelemiştik ve bugün OPPO Reno 2 isminde telefon ilk görseli ile karşımızda!

Akıllı telefon pazarında son dönemde yeniden hortlayan megapiksel savaşları yaşanmaya başladı. Bu savaşın galibi bugün itibariyle Redmi ve Realme markaları gibi görünüyor. Zira her iki üretici de 64 megapiksel kamera desteğine sahip telefonlarını duyurdu. 2020 yılında pazara sunulacak Samsung Galaxy M91 ise 108 megapiksel kamera sensörüne sahip ilk telefon olacak. Fazla megapiksel mi yoksa daha fazla kamera ile farklı kullanıcı deneyimi sunmak mı derseniz biz daha fazla kamera tercihinde bulunacağız. Zira çekimler için kullandığımız profesyonel kameramız (Sony A7S2) bile 12 megapiksel değerinde. Bugün OPPO tarafından paylaşılan görsel herkesi şaşırttı zira 4 kameraya işaret eden bir yapı karşımıza çıktı. OPPO Reno 2 ismi ile anılacak yeni telefon bize ne sunacak bilemiyoruz ama detayla şekillenmeye başladı bile.

12 Temmuz tarihinde yaptığımız bir haberde OPPO‘nun sonbaharda yeni bir Reno telefon tanıtacağını ilk biz söylemiştik ve bugün de bu gerçek oldu. Telefonda arkada 4 kamera olacak ve gördüğünüz üzere tüm lensler de birbirinden farklı büyüklükte. Bu lenslerin ne işe yarayacağını şu anda bilemiyoruz ama büyük lensin Sony IMX586 48 megapiksel ya da 64 megapiksel Samsung GW1 sensöründen birisi olabileceğini tahmin ediyoruz.

Orta segment fena karışacak; bizden söylemesi…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.