Akıllı Telefon Ağustos 14, 2019 11:00

Facebook Karanlık mod çalışmalarına sonunda başladı

Facebook Karanlık mod çalışmalarına sonunda başladı

Ortaya çıkan yeni bir görüntüye bakılırsa Facebook Karanlık mod için çalışmalara başlamış durumda. Nisan ayında mesajlaşma platformu Messenger’a gelen karanlık mod özelliği için Facebook kullanıcıları daha fazla bekletmek istemiyor olabilir. Zira bu durum giderek homurdanmaları beraberinde getiriyor.

Aslında karanlık mod özelliği için geç bile kalındı diyebiliriz. Bugün üreticilerin sistem arayüzünde yer verdiği temel özelliklerden biri olan karanlık mod özelliği için Facebook’un bu kadar süre beklememesi gerekiyordu. Neyse ki yeni bir rapora göre, Facebook’un mobil cihazlar için karanlık modu test ettiği ve geliştirmenin erken bir aşamasında olduğunu görüyoruz.

Facebook Karanlık mod için kolları sıvamış görünüyor

Karanlık mod, ilk etapta Facebook’un Android uygulaması için test ediliyor. Karanlık mod, daha sonra iOS ve belki de masaüstü sürümüne getirilecek.

Ortaya çıkan görüntüye bakılırsa karanlık mod mobil uygulamanın yalnızca belirli bölümlerini yani yarı pişmiş bir görünümde karşımıza çıkıyor. Facebook’un bunu zamanla daha iyi hale getireceğini düşünüyoruz.

Karanlık mod özelliği test edilmeye başlandı

Karanlık mod özelliği test edilmeye başlandı

Karanlık modun henüz piyasaya çıkışı ile ilgili bir tarih bulunmamaktadır ve bu tür deneysel özelliklerin geliştirilmesi ve iyileştirilmesi zaman alabilir.

Diğer yandan, Facebook son zamanlarda Instagram ve WhatsApp’ı ‘Facebook’tan Instagram’a’ ve ‘Facebook’tan WhatsApp’a’ şeklinde yeniden markalaştırmıştı.

Karanlık mod özelliği hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizce tüm uygulamalarda yer almalı mı? Alt bölüme yorum bırakmayı unutmayın.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.