Samsung grafen pil teknolojisi ile mobil pazarı değiştirecek
18 Kasım 2019 Pazartesi
Samsung grafen pil teknolojisi ile mobil pazarı değiştirecek

Samsung grafen pil teknolojisi ile mobil pazarı değiştirecek

2004 yılında keşfedilen grafen teknolojisi ile ilgili çok öndemli bir gelişme yaşandı. Samsung grafen pil teknolojisini bakın ne zaman tanıtacak?

Akıllı telefon pazarında gelişmeyen tek teknoloji pil teknolojisi oldu. Samsung bu noktada en agresif üretici olsa da Galaxy Note 7’nin başına gelenlerden sonra Samsung pil teknolojisi tarafında yoğurdu üfleyerek yemeye başladı. Günümüzde pil teknolojisi mAh değerleri ile ölçülse de önümüzdeki dönemde bu değişecek gibi görünüyor. Zira 2021 yılı itibariyle Samsung grafen pil teknolojisini mobil pazarda kullanıma sunabilir ama tam bu noktada ciddi bir sorun var.

Samsung bu teknolojiyi geliştirdiğini zaten duyurdu ama grafen teknolojisi oldukça pahalı bir teknoloji. 2004 yılında keşfedilen bu teknoloji günümüz lityum iyon pillerin yerine alacak en büyük ve açıkçası tek alternatif olarak görünüyor. Düşük mAh gücüne rağmen daha fazla pil gücü sunan grafen pil teknolojisinin en önemli tarafı ise ısınma sorunun olmaması. Daha küçük bir yüzeyde ve katlanabilir bir yüzeyde bile sorunsuz çalışma imkanı sunan bu teknoloji Samsung tarafından ne şekilde bize sunulacak oldukça merak ediyoruz.

Samsung pil tarafında büyük bir kalite yönetim sistemini başlattı ve bugün tüm dünyadaki üreticiler de bu 8 noktalı kontrol sistemini kendi ürünlerinde kullanamaya başladı. Bakalım Güney Koreli üretici yeni grafen teknolojisi ile bize ne sunacak? Grafenli pile sahip telefonlar ile ne zaman tanışacağız?