10 Aralık 2019 Salı
Realme 5 kamera sensörü hayalleri kırdı! Hani 64 olacaktı?

Realme 5 kamera sensörü hayalleri kırdı! Hani 64 olacaktı?

Bir süredir haberlerini yaptığımız yeni nesil Realme 5 kamera tarafınad bize ne sunacak? Realme Hindistan’ın başkanı Madhav Sheth bugün açıkladı.

OPPO‘nun alt markası Realme öylesine büyük bir başarı yakaladı ki; OPPO bu şirketi kendinden ayırmaya karar verdi. Bildiğiniz üzere Realme serisi telefonlarda da ColorOS işletim sistemi kullanılıyor. Arayüz tarafında OPPO‘ya bağımlılığını sürdüren Realme yeni bir telefon üzerinde çalışıyordu ve Redmi markasıyla da 64 megapiksel kamera sensörü tarafında yarışıyordu. Bir süredir haberlerini yaptığımız Realme 5 kamera sensörünün 64 megapiksel olduğunu paylaşıyorduk ama durum öyle olmadı. Zira bugün Realme Hindistan’ın başkanı Madhav Sheth bir tweet atarak yeni telefon il ilgili ilk bilgileri de vermiş oldu.

Görüldüğü üzre Seth 4 adet rakam ve  bir de 20 Ağustos gününüpaylaşıyor. Bunlardan il 4 rakamı telefonda 4 kamera olacağını, 48  rakamı 48 megapiksel olacağını, 586 ise yine tahmin edeceğiniz üzere Sony IMX586 sesnörüne ve 119 rakamı da 119 derece geniş açı kamera sensörüne atıfta bulunuyor. 20 Ağustos tarihinde Realme 5 ile tanışacağız …

Ülkemize giriş yapacağı da söylenen Realme bakalım bu yeni telefonu ile bize hangi fiyattan sunacak?