Uncategorized Ağustos 6, 2019 21:00

HTC İngiltere pazarında satışlarını durdurdu! Neler oluyor?

HTC İngiltere pazarında satışlarını durdurdu! Neler oluyor?

Bugün ortaya çıkan bir habere göre HTC İngiltere pazarında satışlarını durdurmak zorunda kaldı. Peki bunun sebebi ne? İngiltere’de neler oluyor?

HTC, dünyanın ilk Android telefon üreticisi olması ile ünlenen bir üreticidir. Bu noktada markaya özellikle Android tutkunları oldukça düşkündür ve çok da ciddi bir kullanıcı fanı vardır. Google ile yapılan ortaklık neticesinde Pixel telefonlarını üreten HTC, daha sonra 1,1 milyar dolar karşılığında tüm mobil ekibini Google‘a devretmişti. Bugün ise çok ilginç bir haber ile karşınızdayız. Gelen bilgilere göre HTC İngiltere pazarında satışlarını durdurdu ya da daha doğrusu mahkeme kararı ile satışlarını durdurmak zorunda kaldı. Peki bunun sebebi ne?

Ortaya çıkan belgelere göre İngiltere‘de geçtiğimiz yıl açılan bir patent davasında HTC, Münih merkezli Ipcom ait olan kablosuz teknolojiler ile ilgili bir patenti izinsiz kullanma gerekçesi ile satışları durduruldu. Daha sonra yerel mahkemeden yürütmeyi durdurma kararı alınmış olsa da şu anda HTC‘nin resmi olarak İngiltere’de satışlarının durduğunu ve telefon almak istediğinizde “stok yok” mesajı çıktığını görüyoruz.,

Böylesine güçlü ve önemli bir şirketin bu duruma düşmesi üzücü ama olan sonuçta kullanıcılara oluyor. Bu patent anlaşması ile ilgili süreç başka ülkelere de yansır mı bilemiyoruz ama anladığımız kadarıyla Ipcom bu davayı global pazara da taşıyacak gibi görünüyor.

Bakalım bu dava sürecinden ülkemiz etkilenecek mi?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.