Mobil Ağustos 5, 2019 22:00

Türkiye pazarından önce Realme 10 milyon dedi!

Türkiye pazarından önce Realme 10 milyon dedi!

Oppo’nun alt markası olan ve Oppo’dan ayrılarak yola tek başına devam eden Realme 10 milyon satış barajını geçtiğini duyurdu…

Realme Türkiye ile ilgili haberleri sizlerle paylaştık ve okuyucularımız markanın ne zaman geleceğinden çok hangi telefonlar ile geleceğini ve hangi fiyatlara satış yapacaklarını merak etti. Realme Oppo‘dan ayrıldıktan sonra oldukça iyi bir işe imza attı ve kendi ekosistemini oturtmayı başardı. 2018 Mayıs ayında amazon.com için yapılan ilk nesil Realme 1 öylesine başarılı oldu ki; kısa süre içinde 1 milyon barajını aşmayı başardı. Realme 2 ve Realme 3‘ün başarısından sonra Realme X amiral gemisi pazarında da markanın başarılı olabileceğini kanıtladı. Bugün Realme 10 milyon barajını geçtiğini resmen duyurdu.

Realme 10 milyon

Realme 10 milyon

Realme Türkiye pazarına giriş yaptığında ciddi bir pazar payı oluşturacağını ve özellikle Xiaomi‘nin Redmi serisine rakip olacağını düşünüyoruz. Önümüzdeki günlerde Honor, Redmi ve Realme büyük bir rekabete girecek gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde “Realme – Oppo müşterisini çalar mı?” diye bir soru almıştık ve bizce böyle bir şey kesinlikle olmaz. Zira Oppo alacak birisi zaten alt marka alacağına gider Oppo tercih eder. Honor ve Redmi alacak olanlar ise ya da bunun tam tersi durumdaki kişiler farklı markları değerlendirir diye düşünüyoruz.

İşlerin nasıl ve hangi boyutta olacağını ise zaman içinde göreceğiz. Peki siz Realme markasını bekliyor musunuz?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.