Mobil Ağustos 5, 2019 21:00

Apple Türkiye’den Police Station fotoğrafı paylaştı! Şaka değil, gerçek!

Apple bugün Instagram üzerinden paylaştığı bir görsel ile yine beyin yaktı. Apple Türkiye ile ilgili görselinde bakın ne paylaştı?
Apple Türkiye’den Police Station fotoğrafı paylaştı! Şaka değil, gerçek!

Apple‘ın ülkemize verdiği değer konusunda hep sıkıntılarımız oldu. Apple Türkiye ofisini açtıktan sonra anladığımız kadarıyla birkaç gazeteci ile “ürünleri veririm yenisi çıkınca da geri alırım” konulu bir çalışma yürütüyor. Bugün bazı gazeteci dostlarımızın kolunda Apple Watch ile tanıtım yapma sebepleri de aradaki anlaşmalar olabilir. Tabi bu konuda bir bilgimiz yok ama bir editör kolunda Apple Watch varken neden Android bir telefon inceler ki? Neyse kimin nasıl çalıştığı ile ilgili durumu bir kenara bırakalım ve Apple‘ın yeni Türkiye fotoğrafına yakından bakalım.

Turkey derken “Hindi” demek istemediyse Apple‘ın yeni paylaştığı Türkiye fotoğrafında polis merkezlerimizin adının Police Station olarak değiştiğini ve kıyafetten anladığımız kadarıyla da Sheriff sistemine de geçtiğimizi görüyoruz. Fotoğraf sanatçısı (ve fotoğraflarını çok beğendik kesinlikle takip edin bize etmeye başladık) Çağla Çağlar Hanımefendinin 12 Kasım 2018 tarihinde çektiği bu güzel fotoğraf Türkiye yer etiketi ile paylaşıldı.

Apple güzel ülkemiz ile ilgili bir paylaşım yapmak ve bizim kalbimize dokunmak istiyorsa; ki böyle bir amacı olduğunu düşünmüyoruz aşağıdaki Samsung ve Huawei referans videolarını izleyebilir. Biz Apple’ın Türk insanına daha fazla değer vermesi gerektiğini yıllardır savunan bir gazeteciyiz. Avrupa’nın en büyük ülkesi konumundaki Apple meraklısı bir topluma Apple’ın daha fazla önem vermesi gerektiğine şiddetle inanıyoruz…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.