Akıllı Telefon Temmuz 31, 2019 17:00

Nubia Z20 çift ekranı ve diğer özellikleriyle parmak ısırtıyor

Nubia Z20 çift ekranı ve diğer özellikleriyle parmak ısırtıyor

Bir süredir kamera yetenekleri sergilenen Nubia Z20 bu defa ülkesi Çin’de TENAA belgelendirme sertifikasından geçti. Bu onay süreci hepinizin malumu telefonun başlıca özelliklerinin netlik kazanması anlamına geliyor. Lafı daha fazla uzatmayalım ve Nubia’nın bir sonraki amiral gemi telefonuna göz atalım.

Nubia Z20 başlıca özellikleri

NubiaZ20, 8 Ağustos tarihinde resmiyet kazanacak. Kısa süre önce ortaya çıkan bir görüntüde tam ekran formunda olduğu görülen telefonda çentik ya da açılır / döner kamera yerine ikinci ekran çözümü kullanılacak. Şirketin daha önce Nubia X modelinde de çift ekran kullandığını hatırlatalım. İkinci ekran ile birlikte arkadaki üçlü kamera yanı zamanda selfie çekimlerinde de kullanılabilecek.

Z20’de yer alacak ana ekran 6.42 inç büyüklüğünde. 2340 x 1080 piksel çözünürlüğünde olan panel bu defa OLED tabanlı olacak. Arkadaki ikinci ekran ise 5.1 inç büyüklüğünde gözüküyor. Bu ekranda HD çözünürlüklü bir panel kullanılacak.

2.956 GHz’de çalışan Snapdragon 855 Plus işlemcisinden gücünü alacak telefonda RAM miktarı 6, 8 ve 12 GB, dahili depolama ise 128, 256 ve 512 GB şeklinde. Bataryanın kapasitesi 3900 mAh ve  tabii ki hızlı şarjla destekleniyor. Ancak gücü belli değil.

Z20’nin arkasında üç kamera yer alıyor. Ancak sertifika bilgilerinde sadece iki kameranın 48 megapiksel ve 16 megiksel çözünürlüğe sahip olduğu bilgisi veriliyor. Android 9 Pie versiyonuyla çıkış yapacak telefonun tanıtımına bir hafta uzaklıktayız ve bu süre zarfından Z20’ye ait daha fazla görüntünün sızdırılacağını düşünüyoruz.

Nubia’nın amiral gemi telefonu hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Alt bölüme yorum bırakmayı unutmayın.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.