Ana sayfa » Mobil » Huawei Meizu’nun en büyük mağazasını satın aldı! Yoksa???

Huawei Meizu’nun en büyük mağazasını satın aldı! Yoksa???

Huawei Meizu’nun en büyük mağazasını satın aldı! Yoksa???

Meizu Çin pazarında oldukça zor bir dönemden geçiyor. Ardı ardına mağazalarını kapatan üretici birçok çalışanını da çıkarttı. Bu durum nereye gidecek bilemiyoruz ama Meizu için yolun sonu görünmüyor diye düşünmeye başladık. Çin pazarında büyük bir değişim yaşanacak gibi görünüyor. Zira geçtiğimiz günlerde hatırlarsanız Çinli Gionee firması iflas ettiğini duyurmuştu. Bugün de bu haberlerin ortaya çıkması ciddi anlamda bir sorunun başlangıcı gibi görünüyor. Bugün ortaya çıkan bir habere göre Huawei Meizu mağazasını kiraladı ve “acaba Meizu Huawei tarafından satın mı alınıyor?” soruları ortada dolaşmaya başladı.

Yoksa Huawei Meizu’yu satın mı alacak?

Aslına bakarsanız böyle bir durum yok; zira Huawei‘nin kiraladığı Meizu mağazası, Meizu tarafından boşaltılmış bir mağazaydı. Ama bu basına pekte böyle yansımadı. Mağazanın kirası çok yüksekti ve Meizu bu mağazada sadece 100 adet telefon satabiliyordu.

Şirketler daha ucuz telefon yapmak adına karlılıkları ciddi anlamda düşük tutuyorlar ve bu da markaların borsa değerlerinin artmamasına sebep oluyor. Buna en güzel örnek ise takdir edersiniz ki Xiaomi. Satış rekorları kıran Xiaomi‘nin borsa değeri resmen yerlerde.

Meizu batacak mı bilemiyoruz ama Çin Hükumeti bu şirkete destek olmadığı sürece işler iyi gitmeyecek ve Meizu bu noktada kullanıcılarına güven vermeyecek ve bir şekilde iflas edecek gibi görünüyor. Ülkemizde resmi olarak temsil edilen Meizu Türkiye ekibine ulaşmak istedik ama kendilerine ulaşamadık. Zira bu haberlerde onların da görüşünün önemli bir yeri var.

Peki siz bu yaşananlar ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Çinli üreticiler birer ikişer ayrılırken kimler ayakta kalacak? Yorumlarınızı aşağıda bekliyoruz…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.