Ana sayfa » Akıllı Telefon » Meizu iflas etmenin eşiğine geldi! İşler hiç de yolunda değil

Meizu iflas etmenin eşiğine geldi! İşler hiç de yolunda değil

Meizu iflas etmenin eşiğine geldi! İşler hiç de yolunda değil

Meizu iflas mı ediyor? Ya da çok mu karamsarız? Meizu’nun akıllı telefon pazarındaki varlığı ciddi manada tehlike altında. Her geçen gün pazar kaybı yaşayan ve akıllı telefon satışları günbegün düşen Meizu son dönemde istifalarla da gündeme gelmekte.

Çin hükümetinin desteği sayesinde akıllı telefon dünyasındaki varlığını sürdürmeye çalışan Meizu’nun yakın zamanda Başkan Yardımcısı Li Nan ve Flyme OS işletim sisteminin geliştirilmesinden sorumlu tepe yönetici Hong Hanshen Meizu’ya veda etti.

Meizu iflas mı edecek?

Meizu’nun üzerindeki kara bulutlar dağılmak bilmiyor. Çin’den gelen son bilgilere göre Meizu çalışanların işine son vermeyi sürdürüyor. En fazla da pazarlama departmanından işçi çıkarımı gerçekleşmekte.  Meizu sadece bu yıl personel sayısının %30’unu kaybettiği ve şu an şirkette yaklaşık 100 çalışanın kaldığı gelen bilgiler arasında.

Meizu bunun yanı sıra neredeyse tüm fiziksel mağazalarını kapatmak üzere. 2016 yılında sadece Çin’de 2.700 mağazaya sahip olan şirketin bugün Çin’deki bir eyalette sadece 5 mağazası bulunuyor.

Meizu son olarak ülkemize orta segment telefonu Note 9’u getirdi. Kısa süre içerisinde epey ilgi gören telefon şu an stokları tüketmiş görünüyor. Tabii pazarlama tarafındaki işçi çıkarmaları göz önüne alındığında Meizu Note 9‘un ülkemize kaç adet getirildiğini merak etmiyor değiliz.

Son olarak, Meizu’nun içerisinde bulunduğu durum hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizce şirket bu dönemi atlatabilir mi?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.