Mobil Temmuz 29, 2019 17:00

Huawei 2019 bitmeden işlemci pazarında rekabeti kızıştıracak!

Huawei 2019 bitmeden işlemci pazarında rekabeti kızıştıracak!

Çinli üretici Huawei 2019 yılı içinde Kirin ailesini büyütecek gibi görünüyor. Yıl bitmeden Huawei 2 yeni işlemci ile karşımıza çıkacak. İşte detaylar…

Huawei Amerika ile yaşadığı skandal boyutundaki restleşme sonrasında kartlarını doğru oynadı ve yok HongMeng, yok yeni çekirdek mimarisi diyerek Amerika’nın geri adım atmasını sağladı. Dün Huawei CEO’su HongMeng Android ve iOS’dan daha güçlü olacak derken; bugün “yok ya o akıllı ev aletleri için bir işletim sistemiydi” açıklaması yapıyor. Huawei dünyanın ilk orta segment 7 nanometre üretim sürecine sahip işlemcisi Kirin 810 tanıtımını gerçekleştirdi ama Huawei 2019 yılı bitmeden yeni iki farklı yonga seti daha tanıtmayı ve bunlardan birinin yine 5G destekli olacağını müjdeledi.

Huawei 2019 yılında Kirin ailesini 2 farklı model ile geliştiriyor

Huawei aynı yonga setini P ve Mate serilerinde kullanıyordu ama bu yıl aynen Samsung gibi onlar da yonga seti tarafında bir değişiklik yapacaklar. Huawei P30 Pro‘ya güç veren Kirin 980 yonga setinin yenilenmiş versiyonu Kirin 985 5G desteği sunacak. Bununla birlikte Huawei’nin Kirin 985 LTE versiyonunu da tanıtacağı belirtiliyor.

Yonga setlerinin Ekim ayında gerçekleştirilecek Mate 30 Pro lansmanında tanıtılması bekleniyor ve anladığımız kadarıyla da Mate 30 Kirin 985 ve Mate 30 Pro da Kirin 985 5G ile çalışacak gibi görünüyor. Yani Mate 30 Pro alacaksanız 5G doğal desteğe sahip olacak aynen Mate X serisi gibi.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.