Uncategorized Temmuz 27, 2019 20:00

Oppo Find X Color OS 6 güncellemesi globalde başladı! Peki Türkçe dil?

Ülkemizde de oldukça popüler olan Oppo'nun amiral gemisi telefonu Find X Color OS 6 güncellemesi almaya globalde başladı. Peki Türkçe dil desteği gelecek mi?
Oppo Find X Color OS 6 güncellemesi globalde başladı! Peki Türkçe dil?

Oppo‘nun en üst seviye telefonu kimisi için Oppo Reno 10x Zoom gibi görünebilir ama en üst segment telefonu bizim için kesinlikle Find X‘dir. Severek kullandığımız bu telefon Oppo Türkiye tarafından ülkemiz pazarına getirilmemiş olsa da Oppo Find X sektörü değiştiren ve %100 ekran kasa oranı tarafında sektörü yönlendiren bir ürün oldu. Şu anda telefonun halen ne yazık ki  Android 8.1.0 Oreo ve Color OS 5.2 güncellemesine ama Haziran güvenlik güncellemesine de sahip olduğunu belirtelim. Bugün Hindistan‘dan gelen bir haber ise Oppo Find X Color OS 6 güncellemesi ile ilgili detayları ortaya koydu.

Çin pazarında başlayan güncelleme globale dağıtılmadı; zira biliyorsunuz Çin ve Google arasında birbirini yok sayma var. Find X‘in global pazarda güncelleme sunmasını merakla bekliyorduk ve bugün bu haber ilginç bir şekilde karşımıza çıktı. Zira haber şuydu; “Oppo Hindistan pazarında Color OS 6 için deneme sürümünü için başlattı.

Bu oldukça önemli zira içinde Google Play kurulu güncellemenin dağıtılması ülkemizde de bu güncellemenin kısa süre içinde gelmesi anlamı taşıyor. Birçok işi bu güncelleme ile Türkçe dil desteğini bekliyor ama telefonunuzu Çin’den aldıysanız; böyle bir güncellemeyi hiç beklemeyin…

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.