Ana sayfa » Mobil » MediaTek Helio G90 oyuncuları uçuracak! İşte böyle, sakin…

MediaTek Helio G90 oyuncuları uçuracak! İşte böyle, sakin…

MediaTek Helio G90 oyuncuları uçuracak! İşte böyle, sakin…

Son dönemde oyuncu telefonlarına olan ilgi bu noktada cep telefonu üreticilerinin birbirinden agresif ve iyi ürünler ortaya koymasını sağladı. Qualcomm da bu bağlamda çekirdek saat hızları aşırtılmış Snapdragon 855 Plus ile karşımıza çıktı. Bugün ise tamamen oyuncular ve oyuncu telefonları için hazırlanmış MediaTek Helio G90 ile ilgili ilk bilgiler ortaya çıktı. Bu yonga setinin hakkında henüz net bir bilgi maalesef bulunmuyor ama MediaTek‘in 30 Temmuz tarihinde yeni yonga setini tanıtması kesinleşti.

MediaTek Helio G90 teknik özellikleri neler?

Bu konuda bir bilgi yok ama MediaTek‘in takdir edersiniz ki yeni bir mimari yapmasını beklemiyoruz. 12 nanometre üretim sürecine sahip olan Helio A90 yonga setinin biraz daha hız aşırtılmış ve özellikle GPU tarafında güncellenmiş bir versiyonunu görebiliriz.

MediaTek i700

MediaTek, GPU tarafında PowerVR ve Mali çözümlerini kullanıyor. Halen her iki üreticide de en güçlü Mali-G76 ve Power-VR GM9446 çözümlerinden daha iyisini bu yeni CPU‘da görebiliriz. Önümüzdeki günlerde Oppo da böyle bir oyuncu telefonu ile karşımıza çıkmaya hazırlanırken bu işlemci ile gelir mi bunu da yakın zamanda göreceğiz.

8 çekirdekli olan yapının 4+2+2 şeklinde bir düzene sahip olacağı belirtilirken detayların kısa süre içinde belli olacağını düşünüyoruz. Peki siz oyuncu telefonlarına nasıl bakıyorsunuz. Oyuncu telefonları ülkemiz pazarında satışa sunulsa bunları tercih eder misiniz? Aşağıda yorumlarınızı bekliyoruz…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.