Ana sayfa » Uncategorized » Hımmm LG de katlanabilir telefon işine giriyor!

Hımmm LG de katlanabilir telefon işine giriyor!

Hımmm LG de katlanabilir telefon işine giriyor!

Samsung ve Huawei’nin katlanabilir telefoınlarının akıbeti belli olmadan LG katlanabilir ekranlı iki telefon için patent aldı. İşte detaylar…

Akıllı telefon pazarında bu yıl şubat ayında yapılan Mobil Dünya Kongresi ile birlikte katlanabilir ekranlı telefonlar ile tanıştık. Uzun süredir mobil pazarın Van Gölü Canavarı olan bu şehir efsanesi gerçek oldu ama bir noktada da gerçek olmadı. Zira hem Samsung hem de Huawei tanıttıkları katlanabilir ekranlı telefonları pazara sunamadı. Galaxy Fold ve Mate X‘in geleceği sorgulanırken bugün LG katlanabilir ekranlı iki ayrı telefon için patent aldı. Bu patentler LG‘nin böyle bir telefon yapacağı anlamı taşımasa da anlaşılan o ki Güney Koreli üretici de bu pazarda olmak istiyor.

Bildiğiniz üzere LG, mobil pazarın en büyük ekran üreticilerinden birisi ve bundan dolayı da firma uzun süredir katlanabilir ekranlar üzerine çalışıyor. Bu sızdırılan patentler ile ilgili bir bilgi bulunmuyor ama biz LG‘nin bir orta segment bir de amiral gemisi katlanabilir ekranlı telefon aldığını düşünüyoruz.

LG geçtiğimiz günlerde G10 isminin de patentini aldı ve bu da LG‘nin G9‘u es geçip bundan sonra yola Huawei gibi onar onar basamaklar şeklinde ilerleyeceğinin dedikodularının yapılmasını sağladı. Peki siz katlanabilir ekranlı telefonlar için ne düşünüyorsunuz? Sizce bu telefonlar gerçekten gerekli mi? Aşağıdaki kısımdan yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.