Akıllı Telefon Temmuz 22, 2019 19:00

Pocophone F2 cephesinden kötü haber geldi

Pocophone F2 cephesinden kötü haber geldi

Pocophone F1 geçen yıl tanıtıldığında epey ses getirdi. Snapdraogn 845 işlemcili bir telefonun fiyatı nasıl olur da 300 $ seviyesinden tutulurdu? Pocophone F1 satışa sunulduğu ülkelerin tümünde yoğun ilgi gördü. Şimdi telefonun ürün döngüsü tamamlanmak üzere ve gözler haliyle Pocophone F2 modelinde.

Pocophone F2 ufukta görünmüyor

Bir süre önce Redmi K20 Pro’nun global pazarda Poco F2 şeklinde satışa sunulacağı iddia edilse de, Mi 9T Pro sonrası bu iddia çürüdü. Bunun yanı sıra Pocophone markasının önemli isimlerinden Jai Mani’nin şirketten ayrılması ikinci telefonun tanıtılmayacağı ihtimalini gündeme getirdi. Son olarak önemli bir analistten gelen açıklamalar sonrası Pocophone’nun ikinci modeli hiç çıkarmayabileceği ifade edildi.

Genel kanı Xiaomi’nin bundan sonraki süreçte alt markalardan yoluna sadece Redmi ve Black Shark ile devam edeceği yönünde. Xiaomi zaten geçtiğimiz gün Black Shark 2 Pro için davetiye dağıtımına başladı. Oyuncu telefonu hakkındaki ilk bilgilere buradaki haberimizden göz atabilirsiniz.

Pocophone F2 bekleyenlere kötü haber

Pocophone F2 bekleyenlere kötü haber

IDC Hindistan araştırma direktörü Navkendar Singh’e göre, agresif fiyatlı telefonlar Redmi K20 serisi Pocophone markasının geleceğini şüpheli hale getiriyor. Analiste göre Poco F2 340 / 350 $ seviyesinde çıkış yapsa bile kullanıcıların büyük bölümü Redmi K20 Pro’ya ilgi gösterecektir.

Pocohone F1 geçen yıl ağustos ayında tanıtıldı. Poco F2 için henüz sızıntıların ortaya çıkmaması duyurunun olmayacağı ihtimalini güçlendiriyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.