05 Nisan 2020 Pazar
Ana sayfa » Akıllı Telefon » Honor 10 EMUI 9.1 güncellemesi başlıyor
Honor 10 EMUI 9.1 güncellemesi başlıyor

Honor 10 EMUI 9.1 güncellemesi başlıyor

Ülkemizde satışa sunulan Honor markalı ilk telefonlardan biri olan Honor10 için EMUI 9.1 güncellemesi çok yakında dağıtıma çıkacak. Honor 10 EMUI 9.1 güncellemesi son yapılan paylaşıma göre 26 Temmuz tarihinde yayınlanacak.

Honor 10 EMUI 9.1 güncellemesi başlıyor

Honor Hindistan tarafından yapılan açıklamada güncellemenin OTA (şebeke) üzerinden dağıtıma çıkacağı ve Honor 8 Pro modelinin de aynı gün EMUI 9.1 güncellemesini almaya başlayacağı ifade ediliyor.

Android 9 Pie tabanlı EMUI 9.1 güncellemesinin tüm dünyada yaygınlaşması ağustos ayı içerisinde yaygınlaşacak. Yani önümüzdeki birkaç hafta içerisinde ülkemiz Honor 10 kullanıcıları da EMUI 9.1 sürümünün getirmiş olduğu tüm yeniliklerden istifade edecek.

EMUI 9.1 demişken gelin yeni sürümün getirmiş olduğu tüm yenilikleri ve diğer gelişmeleri bir kez daha hatırlayalım.

EMUI 9.1 ile gelen yenilikler

EMUI 9.1 sürümü üç yönden geliştirildi: Estetik, performans ve akıllı bir deneyim. GPU Turbo 3.0 yazılımını da beraberinde getiren yeni sürüm, EROFS (Süper Dosya Sistemi) ve Ark derleyicisini içeriyor.

EROFS dosya sistemi ile ortalama okuma performansının %20 artırıldığı bildiriliyor. Yeni Ark Derleyicisi ise sistem akıcılığını %24, yanıt verme hızını %44 ve üçüncü parti uygulamaların çalışma performanslarını %60 oranında artıyor.

Android 9.0’ın derin özelleştirme optimizasyonu sayesinde EMUI 9.1’de minimalist bir tasarım görüyoruz. Bu sürüm aynı zamanda duvar kağıtları, temalar ve simgelerde iyileştirmeler getiriyor. Ayrıca, kullanıcı arayüzünü kullanmayı kolaylaştıran genel sistem uygulamalarında da bazı iyileştirmeler yapılmıştır. Sağlık, ofis, eğlence, seyahat ve daha fazlası gibi çeşitli uygulamaların yapay zeka (AI) özelliklerinde de gelişmeler yapıldı.

GPU Turbo 3.0 sayesinde oyun performansı geliştirilen yeni EMUI sürümünde bazı kişilere video zil sesi de ayarlanabiliyor.