Mobil Temmuz 20, 2019 20:00

MediaTek 5G işlemcisi ile ilgili konuştu! “Az sabredin”

MediaTek 5G işlemcisi ile ilgili konuştu! “Az sabredin”

Qualcomm karşısında batacak” denen MediaTek bugün dünyanın en büyük çipset üreticilerinden birisi konumuna yükseldi. Son dönemde yaptığı Helio P serisi yonga setleri ile adından sıkça söz ettiren ve büyük bir başarı yakalayan MediaTek 5G destekli çipseti ile ilgili bugün resmi bir açıklama yaptı. Bir süredir aslında bu yonga setini biliyoruz ve bu konuda da haberleri sizlerle paylaşıyoruz ama Helio M70 adı verilen 5G modem destekli yeni yonga seti 2019 üçüncü çeyrek sonunda üreticilere dağıtılmaya başlanacak ve 2020 yılı içinde de ilk ürünleri pazarda görebileceğiz.

MediaTek 5G destekli Helio M70 teknik özellikler neler?

MediaTek Helio M70 ARM Cortex-A77 CPU, Mali-G77 GPU ve MediaTek‘in bağımsız AI işlem biriminin APU‘sunu yeni nesil işlemcisine entegre ediyor. buda çok daha hızlı ve yapay zeka tarafında daha fazla işlem yapabilme adına önemli bir güncelleme. Burada en önemli detay ise şu olacak. Bu işlemci 2G, 3G ve 4G için de kesintisiz ve sorunsuz bir destek sağlayacak.

MediaTek i700

6,0 GHz desteğinde 4,7 Gbps hıza ulaşacak yeni yonga setinin 4K 60 fps kayıt yapma desteği de nihayet gelecek. Bununla birlikte yeni nesil 5G destekli modem güç verimliliğini % 50 oranında artırmak ve pil ömrünü uzatmak için dinamik bant genişliği anahtarlama teknolojisine sahip olacak. Yapay zeka tarafında da büyük bir inovasyon ortaya koyacak olan Helio M70 80 megapiksel kamera desteğini de kullanıcılarına sunacak.

Bakalım bu işlemciyi kullanan ilk telefon hangisi olacak?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.