Ana sayfa » Akıllı Telefon » Sony Xperia 1R 5K çözünürlüklü ekranıyla yok artık dedirtti

Sony Xperia 1R 5K çözünürlüklü ekranıyla yok artık dedirtti

Sony Xperia 1R 5K çözünürlüklü ekranıyla yok artık dedirtti

Belirli bir cihaz için uygun bir formatta içerik üretmek için içerik sağlayıcıları tarafından UAProf veritabanı kullanılıyor. Son olarak UAProf’ta yeni bir Sony  Xperia telefona rastlandı. Sony Xperia 1R olarak isimlendirilen telefon, son zamanlarda Xperia 2 olacağı iddia edilen bir sonraki amiral gemi telefon olabilir.

Sony Xperia 1R 5K ekrana sahip olacak

UAProf bilgilerine göre telefonda 5.040 x 2.160 piksel çözünürlüğünde bir ekran yer alacak. En boy oranı bir kez daha 21:9 formatında olacak ekranın 6.1 inç büyüklüğünde olacağı iddia ediliyor. Bu durumda Xperia 1R’deki 6.1 inç 5K ekran, Xperia 1’deki 6.5 inç 4K çözünürlüklü ekrandan %70 daha fazla piksel bulunduracak. Xperia 1R’de inç başına düşen piksel yoğunluğu 899 ppi seviyene kadar çıkacak.

Sony Xperia 1R

Sony Xperia 1R

Yine yayınlanan bilgiler arasında telefonun J8010, J8210 ve J8270 şeklinde model numaraları taşıyacağı görülüyor. Bu da Xperia 1R’nin bölgelere göre farklı versiyonlarının olacağını gösteriyor.

Snapdragon 855 Plus işlemcisinden güç alacak Xperia 1R, eylül başında gerçekleşecek IFA 2019 etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. Arkada üçlü kameranın kullanılacağı telefonda parmak izi tarayıcısının bu defa ekran altında olacağı gelen bilgiler arasında.

4K ekranların bile henüz yaygınlaşmadığı mobil dünyasında Sony’nin hazırlamakta olduğu 5K çözünürlüklü telefon hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizce mevcut pil teknolojileri göz önüne alındığında sizce 5K çözünürlüğe ihtiyaç var mı?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.