Ana sayfa » Akıllı Telefon » Huawei Mate 10 Pro EMUI 9.1 güncellemesi yayınlandı

Huawei Mate 10 Pro EMUI 9.1 güncellemesi yayınlandı

Huawei Mate 10 Pro EMUI 9.1 güncellemesi yayınlandı

Huawei EMUI 9.1 güncellemesini aralıksız dağıtmaya devam ediyor. Bu defa Huawei Mate 10 Pro EMUI 9.1 güncellemesi yayınlandı. Avrupa’da bazı ülkelerde indirilebilen güncelleme 3.82 GB büyüklüğünde. Güncellemenin boyutu göz önüne alındığında indirme işlemi için Wi-Fi bağlantısını kullanmanızı öneriyoruz.

BLA-L29 9.1.0.300 (C432E4R1P11) yapı numarasını taşıyan güncelleme alt bölümde yer verdiğimiz çok sayıda yeniliğin yanında Temmuz 2019 Google güvenlik düzeltme eklerini getiriyor.

Mate 10 Pro için henüz başlayan güncellemesini Ayarlar menüsü ya da HiCare uygulaması aracılığıyla sorgulatabilirsiniz.

Huawei geçtiğimiz gün EMUI 9.1 güncellemesinde yer verdiği başlıca gelişmeleri bir video eşliğinde bizlere gösterdi. Alt bölümde hem bu videoya hem de yeniliklere göz atabilirsiniz.

Huawei Mate 10 Pro EMUI 9.1 ile gelen yenilikler

EMUI 9.1 sürümü üç yönden geliştirildi: Estetik, performans ve akıllı bir deneyim. GPU Turbo 3.0 yazılımını da beraberinde getiren yeni sürüm, EROFS (Süper Dosya Sistemi) ve Ark derleyicisini içeriyor.

EROFS dosya sistemi ile ortalama okuma performansının %20 artırıldığı bildiriliyor. Yeni Ark Derleyicisi ise sistem akıcılığını %24, yanıt verme hızını %44 ve üçüncü parti uygulamaların çalışma performanslarını %60 oranında artıyor.

Android 9.0’ın derin özelleştirme optimizasyonu sayesinde EMUI 9.1’de minimalist bir tasarım görüyoruz. Bu sürüm aynı zamanda duvar kağıtları, temalar ve simgelerde iyileştirmeler getiriyor. Ayrıca, kullanıcı arayüzünü kullanmayı kolaylaştıran genel sistem uygulamalarında da bazı iyileştirmeler yapılmıştır. Sağlık, ofis, eğlence, seyahat ve daha fazlası gibi çeşitli uygulamaların yapay zeka (AI) özelliklerinde de gelişmeler yapıldı.

GPU Turbo 3.0 sayesinde oyun performansı geliştirilen yeni EMUI sürümünde bazı kişilere video zil sesi de ayarlanabiliyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.