28 Ocak 2020 Salı
Ana sayfa » Akıllı Telefon » Samsung Android Q ile yepyeni bir arayüz sunacak
Samsung Android Q ile yepyeni bir arayüz sunacak

Samsung Android Q ile yepyeni bir arayüz sunacak

Samsung Android Q güncellemesi ile arayüz seviyesinde önemli bir yükseltme gerçekleştirecek. Konu hakkındaki son gelişmeler Samsung’a yakınlığıyla bilinen SamMobile sitesinden geldi.

Samsung Android Q güncellemesi One UI 2.0 ile geliyor

Sitenin aktardığı son bilgilere göre Güney Koreli üretici bu yılın sonunda başlatacağı Android Q güncellemesinde One UI 2.0 arayüzünü sunacak. Galaxy S11 ise One UI 2.1 sürümüyle gelecek.

Samsung Android Q güncellemesi One UI 2.0 sürümünü getirecek

Samsung Android Q güncellemesi One UI 2.0 sürümünü getirecek

Samsung, TouchWiz’den sonra büyük bir değişim getiren One UI arayüzünü ilk kez  Android 9 Pie güncellemesi kapsamında sunmaya başladı. Galaxy S10 modellerde One UI 1.1 sürümünü kullanan Samsung’un benzer döngüyü Android Q ve Galaxy S11’de sürdürmesi muhtemel görünüyor.

Site, One UI 2.0 arayüzünün getireceği gelişmelere henüz açıklık getirmiyor, ancak Google’ın Android Q’da yer verdiği Dijital Denge ve Odak Modu yeni arayüzün önemli iki parçası olacak. Odak modu dikkat dağıtan ya da seçeceğiniz uygulamaların bildirimleri susturulabilmemizi sağlayacak.

One UI arayüzünün iki numaralı versiyonu ilk etapta Galaxy S10 serisi modellere sunulacak. Hemen akabinde Galaxy Note 10 için dağıtıma çıkacak güncelleme daha sonra eski tepe modeller ve birçok orta segment telefonla buluşacak. Söz konusu Samsung telefonlar arasında Galaxy S8 gibi daha önce iki büyük Android güncellemesi alan modellerin yer alması beklenmiyor.

Bu arada Note 10 demişken, Samsung’un önümüzdeki günlerde duyuracağı amiral gemi telefon Android 9 Pie / One UI 1.1 arayüzüyle çıkış yapacak.