28 Ocak 2020 Salı
Ana sayfa » Mobil » HongMeng işletim sistemi telefonlar için değilmiş! Dağılabilirsiniz!
HongMeng işletim sistemi telefonlar için değilmiş! Dağılabilirsiniz!

HongMeng işletim sistemi telefonlar için değilmiş! Dağılabilirsiniz!

Huawei’nin yeni nesil işletim sistemi HongMeng TV için yapılmış bir işletim sistemiymiş. Kapalı kapılar ardında neler konuşuldu ortaya çıkıyor sanki…

Huawei, Amerika’nın kendisine yaptırım uygulaması sonrasında büyük bir sarsıntı yaşadı. Henüz bu sarsıntı halen atlatılabilmiş değil. Şu anda üretici her şey güllük gülistanlık, bu kadar telefon sattık, birinci olacağız vb açıklamalarda bulunsa da Huawei hisseleri tarihinin en kötü dönemini yaşıyor diyebiliriz.

Huawei ve Amerika arasında yaşananlardan sonra bir anda bugüne kadar adını duymadığımız HongMeng işletim sistemi ortaya çıktı. Huawei CEO‘su birinci ağızdan “HongMeng, Android ve iOS işletim sisteminden hızlı olacak” dedi. Bununla birlikte 6 ay içinde tüm Huawei telefonlarına bu işletim sisteminin verileceği de söylendi ama kazın ayağı öyle değildi bunu da daha sonra yapılan açıklamalardan öğrendik.

Huawei Google

Geçtiğimiz gün Huawei CEO’Su Ren Zhengfei yeni bir açıklama yaparak yeni nesil işletim sisteminin akıllı telefonlar için değili akıllı ev ürünleri ve giyilebilir ürünler için olduğunu dile getirdi ve bizde bunu “Huawei HongMeng ile ilgili acayip çark etti! Aslında O…” haberimiz ile sizlerle paylaştık. Bugün ise daha komik bir haberle karşınızdayız. Zira Huawei tarafından yapılan açıklamaya göre HongMeng TV için yapılmış bir işletim sistemi olarak adlandırıldı.

Komik diyoruz zira bugüne kadar cep telefonlarına altın çağını yaşatacak işletim sistemi olarak adlandırılan bu işletim sisteminin Tizen işletim sisteminden pekte farkı olmadığını gördük. Huawei ve Amerika kapalı kapılar ardında anlaştılar ve el sıkıştılar; bugün de sanki bunun artçı sarsıntılarını yaşıyoruz…

HongMeng Android ve MacOS’den bile daha hızlı olacak! “Peki”