Ana sayfa » Mobil » Motorola P50 Sony’nin izinden gidiyor! O yol, yol değil kardeş

Motorola P50 Sony’nin izinden gidiyor! O yol, yol değil kardeş

Motorola P50 Sony’nin izinden gidiyor! O yol, yol değil kardeş

Bir süredir haberleri sızdırılan Motorola P50 bugün ilk resmi görseli ve tanıtım tarihi ile karşımızda. Sony benzeri tasarımı bakalım telefon bize ne sunacak?

Motorola markasını ülkemizde bilmeyen yoktur diye düşünüyoruz. Yaşı bizim gibi olan birçok kişinin Motorola bir telefonu olduğunu bile düşünüyoruz. Akıllı telefonlar popüler olmadan evvel Nokia, Ericsson ve Motorola Türkiye pazarına hakim üç üreticiydi. Dana sonra yaşanan süreçleri biliyoruz. Motorola‘nın hikayesi ise diğerlerine göre daha ilginç. Zira Motorola markası hiç batmadı ama satılmaktan da kurtulamadı. Öncelikle Motorola’yı Google satın aldı ve istediği patentleri aldıktan sonra (ya da içini boşalttıktan sonra demek daha doğru olacak) Lenovo‘ya Motorola markasını sattı. Bu süreçten sonra Motorola kötü telefonlar ortaya koymadı ama Motorola Türkiye pazarında istediği yere de bir türlü gelemedi. Bugün ise bir süredir kulislerde konuşulan Motorola P50 ile ilgili ilk tanıtım görseli sızdırıldı. Bu görsele göre telefonun 21.9 ekran formatına sahip olacağı da kesinleşti.

Sony‘nin yeni nesil telefonlarında kullandığı bu ekran kasa oranı anladığımız kadarıyla farklı markalar tarafından da benimsenmeye başlanıyor. Oyunları, Youtube videolarını ve birçok uygulamayı tam ekran kullanamadığını bu ekran kasa oranı formatının kullanıcı deneyimine katkısı olmadığını düşünüyoruz ama üreticiler arka arka bu ekran kasa oranını bizlere sunuyorlar. 20 Temmuz tarihinde tanıtılacak yeni nesil P50‘nin mavi ve bronz renklerine sahip olacağını ise görselden görüyoruz.

Bilgiler geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.