Ana sayfa » Akıllı Telefon » Android Q güncellemesine bir adım daha yaklaşıldı

Android Q güncellemesine bir adım daha yaklaşıldı

Android Q güncellemesine bir adım daha yaklaşıldı

Android Q güncellemesinde artık sona yaklaşıyoruz. Mayıs ayında birinci beta sürümü yayınlanan güncellemenin şimdi beşinci beta versiyonu dağıtıma çıktı.

Android Q beta 5 yayınlandı

Google, AndroidQ güncellemesini başta Pixel telefonlar olmak üzere beta programında yer alan tüm cihazlar için başlattı. Eğer beta programındaysanız kısa bir süre içerisinde güncelleme size ulaşacaktır.

Yeni beta versiyonu ‘Geri hassasiyet’ olarak adlandırılan gelişmiş bir hareket navigasyon özelliği getiriyor. Bununla birlikte geri gitmek için kenarlardan kaydırma hareketi yapmak yeterli olacak.

Karanlık önyükleme animasyonu özelliğini de getiren güncellemede Google Kamera uygulamasında önemli bir gelişme dikkat çekecek. Gece çekim modu artık diğer sekmesinden alınıp arayüze dahil ediliyor. Güncelleme her zaman olduğu gibi bir dizi geliştirmeler içeriyor.

AndroidQ sürümü muhtemelen bir beta güncellemesi daha alacak. Google resmi güncellemeyi ağustos ayının ikinci yarısında Pixel telefonlar için dağıtıma çıkaracak. Yeni Android sürümünün diğer üreticilerin gündemine girmesi ise yıl sonunu bulacaktır.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.