Huawei HongMeng kullanıma ne zaman sunulacak? Belli oldu
16 Ekim 2019 Çarsamba
Huawei HongMeng kullanıma ne zaman sunulacak? Belli oldu

Huawei HongMeng kullanıma ne zaman sunulacak? Belli oldu

Huawei HongMeng işletim sistemi ile ilgili oldukça önemli bir açıklama yaptı. Bu açıklamaya göre yeni nesil işletim sistemi ile kısa süre içinde tanışıyoruz.

Huawei ve Amerika arasında yaşananlar unutulmuş gibi bir süreç yaşansa da; aslında değişen ne var bunu tartışmak gerekiyor. Değişen hiçbir şey yok; zira Huawei‘nin ya da tüm üreticilerin telefon yapma durumu bir adamın ağzından çıkacak sözlere kalmış durumda. Trump yasaklıyorsa; ARM ve Google gibi şirketler ortaklıklarını bitiriyor, Trump “yok yaa sorun yok” derse de ortaklıklar devam ediyor. Bu sürece çomak sokmak isteyen Huawei HongMeng adı verilen bir işletim sistemi geliştirdiğini duyurdu ve bugüne kadar bu hazır olduğu söylenen işletim sistemi ile ilgili hiçbir detaya ulaşamadık. Bugünse ilk kez yeni işletim sistemi ile ilgili net bir bilgi ortaya çıktı.

Huawei HongMeng

Huawei HongMeng

Sonbaharı bekleyin HongMeng geliyor!

Bugün Huawei tarafından gelen bir açıklama HongMeng işletim sisteminin sonbaharda kullanıcılara sunulacağını söylüyor. Bu gerçek olabilir mi derseniz kesinlikle imkansız deriz; zira 4 ay sonra tanıtılacak bir işletim sisteminin bırakın Beta sürecindeki testlerini Alfa sürecindeki testlerinin bile başlamamasından dolayı buna “imkansız” diyoruz.

Huawei bu süreci nasıl tamamlayacak? Hangi telefonlarına bunu verecek? Hangi coğrafyada bunu kullanıcılara sunacak? Mevcut Android telefonlarda da bu kullanılabilecek mi? Soruları cevapsız bir şekilde duruyor. Bakalım Huawei bize neyi nasıl sunacak?

Huawei Amerika ilişkilerinde beklenen karar açıklandı