Akıllı Telefon Temmuz 10, 2019 13:30

Huawei Amerika ilişkilerinde beklenen karar açıklandı

Huawei Amerika ilişkilerinde beklenen karar açıklandı

Huawei Amerika ilişkilerinin Donald Trump’un G20 zirvesinde yaptığı açıklamalar sonrası düzelme sürecine girdiğini ifada ettik. Son olarak bir başka yetkiliden sürecin nasıl işleyeceğine dair açıklama geldi.

Huawei Amerika sürecinde yeni dönem

Reuters’te yer alan habere göre Washington’daki bir konferansta konuşan Amerika Ticaret Bakanı Wilbur Ross, Amerikan şirketlerinin Huawei’ye yaygın olarak temin edilebilen ve ulusal güvenlik için tehdit oluşturmayan teknolojileri satmalarına izin verileceğini söyledi.

ABD hükümeti yakında Huawei ile iş yapan şirketlere lisans verileceğini açıkladı. Yetkili ayrıca, Huawei‘in Varlık Listesinde kalmaya, yani Huawei’ye mal satmak için lisans taleplerinin daha üst düzey denetimlerden geçmesi gerektiğini de doğruladı. Çinli şirkete hangi teknolojiler için izin verileceği, hangilerinin ise reddedileceği konusu henüz netlik kazanmış değil.

Huawei’in Amerikan şirketlerinden teknoloji satın alım lisansı ağustos ayında sona erecek. Huawei’in en azından ilk etapta Android ve Windows işletim sistemleri ve işlemci tasarım satışlarının bir an önce başlaması için onay bekliyor.

Sahte Huawei P30 Pro ‘ya dikkat! Kandırılmayın

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.