Ana sayfa » Akıllı Telefon » Gece modu Galaxy S9 Plus ve Galaxy Note 9 kullanıcılarının başına iş açtı

Gece modu Galaxy S9 Plus ve Galaxy Note 9 kullanıcılarının başına iş açtı

Gece modu Galaxy S9 Plus ve Galaxy Note 9 kullanıcılarının başına iş açtı

Samsung son yayınladığı aylık güncelleme Galaxy S9 Plus ve Galaxy Note 9 modellerine gece çekim modu özelliğini aktardı. Ancak son gelen raporlar kameranın bu modda epey sorun çıkardığı yönünde.

Galaxy S9 Plus ve Galaxy Note 9 gece çekim modu başarısız oldu

XDA Geliştiriciler forumunda konu hakkında açılan başlık altında epey kullanıcını gece çekim modu kullanıldığında “kamera başarısız oldu” şeklinde bir uyarının belirdiğini rapor ediyor. Bazı Galaxy Note 9, Galaxy S9 / S9 Plus kullanıcılarında beliren sorunlardan bir tanesi de çekilen fotoğrafın kayıt altına alınmaması.

Kamera ayarlarının sıfırlanması, sorunu bir yere kadar düzeltiyor görünüyor, ancak tamamen ortadan kaldırmıyor. Şu an için tek bir çözüm yolu mevcut, o da varsayılan 4:3 en boy oranından oranından 16: 9 en boy oranına geçiş. Tabii bu modda da kamera 9.1 megapiksel çözünürlükte çekimler gerçekleştiriyor.

Samsung’un akıllı telefonlara henüz sunmaya başladığı gece çekim modu için önümüzdeki günlerde bir düzeltme güncellemesi yayınlayacağı kesin.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.