Başkan açıkladı: Honor 9X dört özelliğiyle ön plana çıkacak - TeknoBurada
15 Ekim 2019 Salı
Başkan açıkladı: Honor 9X dört özelliğiyle ön plana çıkacak

Başkan açıkladı: Honor 9X dört özelliğiyle ön plana çıkacak

Son dönemin merak uyandıran telefonlarından biri de Honor 9X. Önceki modelde (Honor 8X) önemli bir satış başarısına imza atan şirket, önümüzdeki günlerde duyuracağı telefon hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Honor 9X dört özelliğiyle ilgi çekecek

Honor Başkanı Xhao Ming, Honor9X’in perakende kutusunu paylaştı. Başkan bununla birlikte telefon hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Şirketin bir numarasına göre 9X, güçlü oyun performansı, gün boyu yetecek pil ömrü, daha hızlı görev işleme ve gelişmiş kamera kalitesi gibi farklı özelliklerle ön plana çıkacak.

7 nm üretim sürecine sahip sekiz çekirdekli Kirin 810 işlemcisinden güç alacak telefonun hem yeni nesil işlemci hem de GPU Turbo 3.0 yazılımıyla rakiplerinin üzerinde bir oyun performansı sunacak olması beklenen gelişmelerden biri. Kameraya gelince; arka tarafta üçlü kamera paketi göreceğiz ve ana kamera Sony üretimi 48 megapiksel çözünürlüklü bir sensör olacak.

Pop up yani açılır ön kameranın yer verileceği telefonda Super gece modu gibi önemli bir kamera özelliği de göreceğiz. Parmak izi tarayıcısı yan tarafa konumlandırılacak telefonda Ark Derleyici, EROFS süper dosya sistemi sayesinde uygulama yükleme hızları artacak ve daha hızlı yanıt verme süreleri elde edilecek.

Telefonda yer alacak pilin kapasitesi henüz bilinmiyor, ancak buraya vurgu yapıldığına göre 4.000 mAh’ın üzerinde olacağı kesin. 23 Temmuz tarihinde gerçekleşecek etkinlikte Honor9X ve 9X Pro modellerinin tanıtımı gerçekleşecek.