Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 5, 2019 21:00

Apple klavye tasarımı değişiyor! Kelebek etkisidir o!

Apple klavye tasarımı değişiyor! Kelebek etkisidir o!

Apple kullanıcıları kendilerini farklı bir yerde görmeye devam etsin farklı ürünler ve farklı tasarımlar ile Windows tarafında da büyük bir değişim yaşanıyor. Mac kullanıcılarının en övündükleri şeylerden birisi olan Apple klavye tasarımı ise uzun süreli kullanımda ciddi anlamda alışılabilen bir deneyim vadediyor. Gerçi biz kendi ofisimizde kullandığımız iMac‘in klavyesine halen alışamamış olsak da birçok Mac kullanıcısının “aaa hayatta başka klavye kullanamıyorum, hiç öpmeyeyim terliyim” dediklerini de duyuyoruz. Apple’ın 2015 yılında MacBook Pro modeli ile tanıttığı kelebek yapısındaki klavye tarih olmak üzere.

Apple klavye değişiyor!

Apple’a en yakın kaynakçılardan birisi olan Ming-Chi Kuo bugün yaptığı bir açıklama ile Apple’ın önümüzdeki yıl kelebek sitili yerine makas stiline sahip yeni bir tasarım ile karşımıza çıkacağını söylüyor. Şu anda kullanılan kelebek klavye tasarımında arada kullanılan silikon katmanın sorun yaratmaya başlaması ile birlikte çok daha hızlı tepki verebilen makas yöntemine geçileceği belirtiliyor. Bu yöntemin uzun süreden beri sektörde kullanıldığını belirtelim. Bakalım yeni düzeni de Mac kullanıcıları eskisi gibi övecekler mi? Yoksa gelen gideni aratacak mı?

Oppo Reno 5G ile sokakta hız rekoru kırıldı!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.