Ana sayfa » Mobil » Hiçbir inovasyon yapmadan Xiaomi 500 milyon kişiye erişti!

Hiçbir inovasyon yapmadan Xiaomi 500 milyon kişiye erişti!

Hiçbir inovasyon yapmadan Xiaomi 500 milyon kişiye erişti!

Çinli üreticiler arasında en dikkat çeken üretici Xiaomi dersek yanlış bir şey söylememiş oluruz. Zira Xiaomi son dönemden büyük satış rakamlarına erişti. Bunun en temel sebebi ise sizin de takdir edeceğiniz üzere Xiaomi‘nin fiyat ve karlılık politikası. Xiaomi Corp (1810) hisseleri Haziran ayında dip yaptıktan sonra bugünlerde kendini biraz toparlasa da Jun Lei hala borsaya açıldıkları için pişman. Zira şirketin değer kazanma yerine değer kaybettiğini söyleyebilir miyiz? Bunu da sizlerin yorumlarına bırakıyoruz. Bugün Xiaomi CFO‘su Zhou Guangping yaptığı bir röportajda “Xiaomi 500 milyon kullanıcıya ulaştı” açıklamasında bulundu. Xiaomi hem telefon, hem televizyon hem de diğer servisleri ile büyük bir kullanıcı kesimine hitap ediyor.

Yapılan açıklamaya göre Xiaomi gelirlerini geçtiğimiz yıla göre %27.2 artışla 43.8 milyar RMB (6.37 milyar dolar) seviyesine getirdi. Karlılık ise yıllık %22.4 artışla 2.1 milyar yuan (0.31 milyar dolar) seviyesine ulaştı. Yani Xiaomi geçtiğimiz çeyrekte bu kadar büyük satış rakamlarına ulaşıp sadece 300 milyon dolar kar yaptı. Bu %5 karlılık masalı iyi güzel ama bu politikadan dolayı da yatırımcılar şirkete yatırım yapmaktan çekiniyor. Bakalım önümüzdeki dönem bize neler gösterecek?

Huawei telefon satışları bir ülkede yeniden başladı

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.