Akıllı Telefon Temmuz 2, 2019 15:00

Huawei Android kullanıcılarına güven vermeye çalışıyor

Huawei Android kullanıcılarına güven vermeye çalışıyor

Huawei Android kullanıcılarına güven vermek için yeni bir reklam kampanyası başlatıyor. Yayınlanan posterde Android uygulamaları ve güncelleme desteği üzerinde duruluyor.

Donald Trump’ın açıklamaları sonrası Huawei ve Amerika arasındaki buzlar erimeye başladı, fakat Huawei hala Amerika’nın kara listesinde yer alıyor. Huawei’in bu listede yer almaya devam edeceği, ancak Amerikan şirketlerinin teknoloji satabilmeleri için şirkete özel düzenlemelerin yapılacağı gelen bilgiler arasında.

Huawei Android kullanıcılarına güven aşılıyor

Huawei’in Avrupa’da ilk olarak Almanya’da başlattığı ve birçok çevrimiçi ve fiziksel perakendeciye dağıtılan yeni reklam süresinde dört noktaya dikkat çekiliyor. Bu güvenceler eminiz ki birçok kullanıcının kafasındaki soru işaretlerini giderecektir. İşte vurgulanan dört nokta:

  • En popülerler de dahil olmak üzere tüm Android uygulamaları, Huawei akıllı telefonlarda mevcut olacak.
  • Android işletim sistemi hala tüm Huawei akıllı telefonlarda mevcut olacak
  • Güvenlik güncellemeleri her zamanki programda yayınlanmaya devam edecek
  • Satılan tüm cihazlar iki yıl garanti kapsamındadır.

Önümüzdeki süreçte Android cephesinden gelecek bir açıklama Huawei kullanıcılarını daha da rahatlatacaktır. Malumunuz yaptırım kararları sonrası şirketin Android lisansı askıya alındı ve daha sonra ağustos ayına kadar uzatıldı. Trump’ın açıklamaları sonrası Google henüz yaptırımların sona erdiği yönünde bir açıklamada bulunmadı.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.