13 Aralık 2019 Cuma
Galaxy S9 Plus ve Note 9’a yeni kamera özellikleri geldi

Galaxy S9 Plus ve Note 9’a yeni kamera özellikleri geldi

Samsung geçtiğimiz gün Galaxy S9 Plus, Galaxy S9 ve Galaxy Note 9 için haziran güncellemesini yayına aldı. Güncelleme kamera tarafındaki yenilikleriyle dikkat çekiyor.

Samsung son güncelleme ile geçen yılın iki tepe modeline Gece modu kamera özelliğini getirdi. Güncelleme görünüşe bakılırsa kamera tarafında önemli bir gelişme daha içeriyor.

Galaxy S9 Plus ve Note 9 için yeni kamera özellikleri

Galaxy S10 serisinde ön yüklü olan canlı odak efektleri şimdi Galaxy S9 ve Note 9 modellerine sunuluyor. Telefon sahipleri canlı odak çekimlerinde arka planda Bulanıklaştırma, Döndürme, Yakınlaştırma ve Renk Noktası efektlerini uygulayabilecekler. Yeni efektler daha canlı odak modunda çekilmiş fotoğraflara da uygulanabilmekte.

Burada özellikle Renk Noktası efekti büyük ilgi görecektir. Kullanıcılar bu modda arka planı siyah beyaz hale getirip odak noktasını daha fazla ön plana çıkarabilecekler.

Galaxy S9 serisi ve Galaxy Note 9 için haziran ayı güncellemesi yakın zamanda ülkemizde dağıtıma sunuldu. Dolayısıyla kullanıcılar yeni kamera özelliklerini şu an kullanabiliyor.