05 Nisan 2020 Pazar
Ana sayfa » Akıllı Telefon » Huawei Mate 20 Pro EMUI 9.1 güncellemesi başladı!
Huawei Mate 20 Pro EMUI 9.1 güncellemesi başladı!

Huawei Mate 20 Pro EMUI 9.1 güncellemesi başladı!

Huawei Mate 20 Pro EMUI 9.1 güncellemesi dağıtıma çıktı. Mate 20, Mate 20 X’i de kapsayan güncelleme devasa bir boyuta sahip.

Birçok Huawei akıllı telefon sahibinin yolunu dört gözle yolunu gözlediği EMUI 9.1 güncellemesi başladı. Güncellemenin bu defa global çapta başladığının altını çizelim. Huawei Central sitesine göre güncelleme İngiltere, Bulgaristan, Filipinler, Malezya ve Tayland’da Mate 20 serisi kullanıcılarına ulaşmaya başladı.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net,  HuaweiBu rada.Net ve OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”

Görüldüğü üzere güncelleme kademeli olarak yayılıyor ve kısa süre içerisinde ülkemizde de Mate 20 Pro kullanıcılarına erişecektir. Dilerseniz Ayarlar menüsünde ya da HiCare uygulamasında EMUI 9.1 güncellemesini sorgulatabilirsiniz. 4GB’ın biraz üzerinde olan güncelleme birçok gelişmeyi beraberinde getiriyor.

Huawei Mate 20 Pro EMUI 9.1 neler getiriyor?

Güncelleme, Huawei P30 serisine özgü olan Ay modu kamera çekim özelliğini Mate 20 Pro’ya getiriyor. Bunun yanında  EMUI 9.1 sürümü üç yönden geliştirildi: Estetik, performans ve akıllı bir deneyim. GPU Turbo 3.0 yazılımını da beraberinde getiren yeni sürüm, EROFS (Süper Dosya Sistemi) ve Ark derleyicisini içeriyor.

EROFS dosya sistemi ile ortalama okuma performansının %20 artırıldığı bildiriliyor. Yeni Ark Derleyicisi ise sistem akıcılığını %24, yanıt verme hızını %44 ve üçüncü parti uygulamaların çalışma performanslarını %60 oranında artıyor.

Android 9.0’ın derin özelleştirme optimizasyonu sayesinde EMUI 9.1’de minimalist bir tasarım görüyoruz. Bu sürüm aynı zamanda duvar kağıtları, temalar ve simgelerde iyileştirmeler getiriyor.

Ayrıca, kullanıcı arayüzünü kullanmayı kolaylaştıran genel sistem uygulamalarında da bazı iyileştirmeler yapılmış. Sağlık, ofis, eğlence, seyahat ve daha fazlası gibi çeşitli uygulamaların yapay zeka (AI) özelliklerinde de gelişmeler dikkat çekiyor.