Mobil Haziran 24, 2019 23:00

Xiaomi’den sonra OnePlus da televizyon işine giriyor!

Xiaomi’den sonra OnePlus da televizyon işine giriyor!

Pete Lau’nun açıkladığı OnePlus TV projesi sessizce hayata geçmek üzere gün saymaya başladı. Peki OnePlus yeni televizyonunu ne zaman tanıtacak?

Xiaomi‘nin akıllı televizyon işine girmesi ile birlikte mobil pazarda büyük bir değişim yaşandı. LG ve Samsung bu pazarda başarılı oluyorsa; biz neden başarılı olmayalım diyen Çinli üreticilerin televizyon üretme işine girdiklerini görüyoruz. Xiaomi şu anda kendi ekosistemini kurma tarafında sorun yaşıyor zira televizyonların Çin dışında özellikle ülkemizde çalışma ile ilgili sorunları lisanslamalar yüzünden aşılmış değil. Geçtiğimiz yıl OnePlus CEO’su Pete Lau bir açıklama yaparak televizyon sektörüne girmek istediklerini açıklamıştı. Bugün ise OnePlus TV ile ilgili de oldukça önemli bir açıklama geldi.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net,  HuaweiBurada.Net ve OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”

OnePlus TV geliyor! Peki ne zaman?

OnePlus CEO’su Lau, OnePlus TV için geliştirilecek yapay zeka asistanına çok fazla önem veriyor ve “ucuz” televizyon yapmak ile ilgilenmediklerini de her fırsatta dile getiriyor. Yani OnePlus televizyon tarafında Xiaomi‘nin yolunda değil Samsung ve LG’nin yolunda ilerliyor. Bu da OnePlus’ın televizyon tarafında global bir marka olmasını kolaylaştıracak etkenlerden birisi oluyor.

Xiaomi TV pazarında rekorları alt üst etti! Samsung ve LG için tehdit olur mu?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.