Telefon ekranları nereye gidiyor? 0 ekran kasa oranı hayal mi?
16 Ekim 2019 Çarsamba
Telefon ekranları nereye gidiyor? %100 ekran kasa oranı hayal mi?

Telefon ekranları nereye gidiyor? %100 ekran kasa oranı hayal mi?

Mobil pazarın yeni şehir efsanesi %100 ekran kasa oranı konusunda büyük bir gelişme var. Peki bu gerçekten de mümkün olacak mı?

Akıllı telefon pazarında endüstriyel tasarım LG G6 ile birlikte 18:9 ekran kasa oranına geçiş yaptı ve birçok üretici de bu ekran kasa oranını tercih etti. Ekranların uzaması ile birlikte daha ince çerçeveli telefonlar yapılmaya başlandı ve ekran kasa oranı tarafında da rekorlar kırılmaya başlandı. Bu konuda edge ekrana sahip telefonlar takdir edersiniz ki çok daha avantajlı. Ön tarafta kamerası bulunmayan ve edge ekrana sahip tek telefon olan Oppo Find X ise ekran kasa oranı tarafında şu anda en agresif ürünlerden birini oluşturuyor. Kullanıcılar daha fazla ekran kullanmak istiyor ama bunun da bazı zorlukları var.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net,  HuaweiBurada.Net ve OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”

%100 ekran kasa oranı geliyor mu?

Bu konuda Samsung Display Başkan Yardımcısı Kim Sung-chul bir açıklama yaptı ve kısa bir zaman içinde tamamen ekrandan oluşan bir yapı ile karşılaşabileceğimizi ifade etti. Bu ekranların edge panellerden oluşacağı da kesinleşen bilgiler arasında. Bu noktada en önemli sorunlardan birisi ise istemsiz yan dokunuşlar ya da edge ekrana farkında olmadan dokunduğumuz için istediğimiz komutu vermeyecek olmamız.

Kısa bir süre içinde bu ekran kasa oranının hayatımıza gireceği de Samsung Display Başkan Yardımcısı Kim Sung-chul tarafından resmen dile getirildi…

Oppo 26 Haziran için bir video yayınladı! Uzaydan mı geldin?