Akıllı Telefon Haziran 20, 2019 10:37

Işık hızında “Vivo 120W Super FlashCharge” şarj teknolojisi tanıtıldı

Işık hızında “Vivo 120W Super FlashCharge” şarj teknolojisi tanıtıldı

Mobil dünyasında güne hızlı şarj teknolojisinin gelişimi adına devrim gibi bir duyuru ile uyandık. Vivo 120W Super FlashCharge teknolojisi duyuruldu.

Vivo’nun ışık hızında şarj teknolojisi ile rekabetin boyutu değişti diyebiliriz. OnePlus geçen yıl 30W hızlı şarj teknolojisini duyurduğunda büyük takdir toplamıştı. Çok değil sadece bir yıl sonra şimdi bu teknoloji dört kat daha hızlı hale getirildi.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net,  HuaweiBu rada.Net ve OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”

Vivo 120W Super FlashCharge ışık hızında şarj ediyor

Vivo’nun açıklamasına göre 120W Super FlashCharge teknolojisi 4.000 mAh büyüklüğündeki bir pili  %100 dolum seviyesine sadece 13 dakika getiriyor. 5 dakikada ise pilin yarısı doldurulabiliyor.

Vivo, önümüzdeki hafta gerçekleşecek MWC Shanghai 2019 etkinliğinde yeni şarj teknolojisini ilk kez görücüye çıkaracak. Şarj teknolojisinin akıllı telefonlarda ne zaman göreceğimiz ise muhtemelen bu etkinlikte lanse edilecek.

Kısa süre önce Xiaomi’nin de 100W gücünde hızlı şarj teknolojisi üzerinde çalıştığını gördük. 100W turbo hızlı şarj teknolojisi ise 4.000 mAh büyüklüğündeki bir pili sadece 17 dakika doldurabiliyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.