Akıllı Telefon Haziran 19, 2019 9:00

WhatsApp PiP şimdi yayında! Beklenen özellik için APK dosyası yükleyin

WhatsApp PiP şimdi yayında! Beklenen özellik için APK dosyası yükleyin

WhatsApp güncelleme aldı. Yeni gelişme eminiz ki birçoğunuzu mutlu edecektir. WhatsApp resim içinde resmi modunun ardından şimdi de PiP özelliğini başlatıyor. Peki WhatsApp PiP nedir?

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net,  HuaweiBu rada.Net ve OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”

WhatsApp PiP nedir? Nasıl kullanılır?

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhastApp nihayet PiP özelliğini kullanmaya başladı. WhatsApp PiP özelliği nedir derseniz? Resim içinde resim modu Android 8.0 Oreo ile birlikte sistemde yer almaya başladı. Sonrasın aralarında WhatsApp’ın de yer aldığı birçok uygulama bu gelişmeye destek vermeye başladı. Yani WhatsApp’ta YouTube ya da başka bir platformdan size gönderilen bir videoyu uygulama içerisinde gezinirken izleyebilmektesiniz.

WhatsApp’ın PiP özelliği şimdi resim içinde resim modu özelliğini daha ileriye götürüyor. Artık videoyu izlerken ana ekran tuşu ile uygulamadan çıkış yaptığınız da dahi videoyu izleyebileceksiniz. Yani WhastApp’tan gönderilen bir YouTube videosunu ana ekranda, menüde ya da bir başka uygulamada gezinirken de izlemeye devam edeceksiniz.

Bu yeni gelişme şu an için WhastApp beta kullanıcılarına sunulmuş durumda. Dilerseniz  buradaki link aracığıyla test kullanıcısı olabilir ve tüm yenilikleri herkesten önce kullanma şansı yakalayabilirsiniz. Beta programına kayıtlıysanız ilgili APK dosyasını buradan indirip kurabilirsiniz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.