Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 17, 2019 16:30

Xiaomi TV pazarında rekorları alt üst etti! Samsung ve LG için tehdit olur mu?

Xiaomi TV pazarında rekorları alt üst etti! Samsung ve LG için tehdit olur mu?

Televizyon hayatımızın en önemli parçalarından birisi. Evde oturup Survivor izlemiyorsanız bile dijital platformlarla uyumlu yeni nesil TV’ler çok farklı bir deneyimi bizlere sunmaya başladı. Global pazarda Samsung ve LG‘nin TV pazarındaki üstünlüğü tartışılmaz bir noktada ama Çinli üretici Xiaomi de yeni nesil televizyonları ile bu pazara oldukça hızlı bir giriş yaptı. 65 inç büyüklüğündeki Xiaomi TV 4A modeli üreticinin sınırlarını çizerken daha ucuz olan 55 inçlik model ise bugün 260 dolarlık fiyatı ile kullanıcıların en çok tercih ettiği model olmayı başardı. Xiaomi Çin ve Hindistan pazarında televizyon tarafında dünyanın en büyük üreticisi olmayı başardı.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net,  HuaweiBu rada.Net ve OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”

Xiaomi Mi TV 4A

Xiaomi Mi TV 4A

Xiaomi TV Türkiye pazarına gelir mi?

Son günlerde yapılan indirimler ile 4K çözünürlüğündeki 65 inçlik hemen üstte görselini paylaştığımız televizyon 404 dolara düştü. Bu standartlarda Türkiye’de bir televizyon almaya kalksak 7.000 TL seviyesinde para vermek zorunda olduğumuzu görmek de ayrı bir durum.

Xiaomi televizyonlar henüz yazılım ve donanım tarafında global pazar için yapılmış ürünler değil. Öncelikle bunun değişmesi gerekiyor. Xiaomi‘nin kısa vadede bu televizyonları global pazarda satışa sunma ile ilgili bir isteği yok o yüzden Güney Koreli üreticiler bu noktada rahat edebilir…

Xiaomi Mi 9 fiyatı ilk kez düştü! Peki indirim ne kadar?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.