Mobil Uygulamalar Haziran 17, 2019 22:30

Google Chrome karanlık tema seçeneği ile güncellenecek!

Google Chrome karanlık tema seçeneği ile güncellenecek!

Android için Google Chrome karanlık tema seçeneği ile güncellenecek. Şimdilik karanlık temayı Chrome’un beta sürümünde kullanmak mümkün!

Açık ara en iyi internet tarayıcısı olan Chrome, masaüstünün yanında mobil tarafta da yenilikler sunmaya devam ediyor. Uzun bir süredir konuşulan karanlık tema seçeneğinin mobil platformlara gelme olayı bugün gerçek oldu. Android için yayınlanan Chrome’un Beta sürümünde batarya tasarrufu yapmak için bir mod yer alıyor.

Bu modu etkinleştirdiğinizde Chrome karalara bürünüyor. Özellikle OLED/AMOLED ekranlarda siyah renk yakılmadığı için Chrome’u karanlık tema ile kullandığınızda bataryada ciddi tasarruf yapabiliyorsunuz. Şimdilik Play Store’da yayınlanmayan bu sürümü APK. olarak buradan indirebilir ve karanlık temayı kullanabilirsiniz.

Önümüzdeki günlerde ise Chrome bu seçeneği resmi olarak hem Google Play Store’da hem de App Store’da yayınlayacağı güncelleme ile sunacak. Size tavsiyemiz final sürümü yayınlanana kadar beklemeniz yönünde olacak.

Google Chrome

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.