Snapdragon 865 yonga setini bilin bakalım kim üretecek?
15 Eylül 2019 Pazar
Snapdragon 865 yonga setini bilin bakalım kim üretecek?

Snapdragon 865 yonga setini bilin bakalım kim üretecek?

Huawei‘nin “şimdilik” oyun dışı kalması ile birlikte yonga seti üretimi ve yonga seti pazarında büyük bir boşluk oluşacak gibi görünüyor. Bu boşluk nasıl dolacak bilemiyoruz ama bu durumdan en çok etkilenecek üretici TSMC gibi görünüyor. Zira bugün Huawei ve Qulacomm çipsetlerini üreten TSMC işini tekrar Samsung‘a kaptırabilir gibi görünüyor. Hatırlarsanız dünyanın ilk 10 nanometre üretim sürecine sahip yonga seti Snapdragon 835 Samsung tarafından üretilmişti ve 2017 yılında Güney Koreli üretici Intel‘i de geçerek dünyanın en büyük çipset üreticisi konumuna yükselmişti. Bugün ortaya çıkan bilgilere göre Snapdragon 865 yonga seti geçtiğimiz günlerde örnek ürün olarak Samsung tarafından üretildi ve Qualcomm‘a teslim edildi.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net,  HuaweiBu rada.Net ve OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”

Snapdragon 865 Samsung ile geliyor!

Sızdırılan bilgilere göre yeni nesil yonga seti de 7 nanometre üretim sürecine sahip olacak ve 5 nanometre üretim süreci de en yakın 2020 yılına kalacak gibi görünüyor. Samsung‘un bu yonga setini bugün itibariyle ürettiği raporlanırken geçtiğimiz günlerde IBM ve Nvidia yeni nesil çiplerinin Samsung tarafından üretilmesi ile ilgili anlaşmaya imza attılar. Samsung‘u kendi telefonlarında kullandığı Exynos serisi yonga setlerini de bu ekosisteme entegre ettiğinizde Samsung‘un 2020 yılında en büyük çipset üreticisi konumuna tekrar çıkacağını söylemek yanlış olmayacaktır diye düşünüyoruz…

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom Huawei ile yola devam edecek mi?