Akıllı Telefon Haziran 10, 2019 11:00

Nokia 5G telefonlar hakkında ilk bilgiler geldi! Çıkış tarihleri yakın

Nokia 5G telefonlar hakkında ilk bilgiler geldi! Çıkış tarihleri yakın

Nokia 5G patentlerinin önemli bir kısmını elinde bulundurmasına karşın henüz 5G desteğine sahip bir telefon duyurmadı. Son gelişmeler şirketin bu yılın üçüncü çeyreğinde iki yeni 5G destekli telefon duyuracağını gösteriyor.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net,  HuaweiBu rada.Net ve OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”

Nokia 5G telefonlar için kolları sıvadı

Nokia Power User sitesinde yer alan haberde söz konusu 5G telefonlardan birinin Nokia 9 PureView‘ın halefi olacağı yönünde. Snapdragon 855 işlemcisinden güç alacak telefonun yeni nesil bağlantı standardının yanında kamera tarafında da gelişmeler içermesi bekleniyor.

Bir diğer 5G desteği içeren telefon Snadpragon 7xx serisi bir işlemciden güç alacak. Telefon büyük olasılıkla Nokia 8.2 ismiyle çıkış yapacak. Ayrıca bu modelde ekrana gömülü kamera anlayışını göreceğiz.

Nokia, HDM Global çatısı altında telefon duyurduğundan bu yana amiral gemi segmentinde bir türlü rekabetçi olmadı. Her yıl rakiplerinin gerisinde kalan Nokia’nın üçüncü çeyreğinde sonunda tanıtılacak 5G telefonlarla birlikte rekabete dahil olacağını söyleyebiliriz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.