Mobil Haziran 10, 2019 15:30

Intel ve Qualcomm çalışanlarının da Huawei ile ilişkisine yasak getirildi!

Intel ve Qualcomm çalışanlarının da Huawei ile ilişkisine yasak getirildi!

Huawei son dönemde oldukça önemli bir sınav veriyor. Bu sınavı nasıl geçecek ve bu yaşananlara karşı nasıl bir kefaret ödeyecek bunu zaman içinde göreceğiz ama bugün gelen haberler şirketlerin çalışanlarının bile Huawei ile olan ilişkilerini sorgulamasına sebep olacak gibi görünüyor. Zira bugün gelen bir habere göre Intel ve Qualcomm çalışanları arasındaki mühendislerin Huawei çalışanları ile vb iş ilişkisine girmelerini yasakladı.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net,  HuaweiBu rada.Net ve OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”

Intel ve Qualcomm Huawei ile ipleri iyice kopardı!

Henüz hem Intel hem de Qualcomm cephesinden konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı ama olayı bu seviyeye taşımanın gerekli olup olmadığını ise sizlerin takdirine bırakıyoruz. Amerikan Hükumeti ile geçtiğimiz hafta Çin-Amerika Birleşik Devletleri Değişim Vakfının yaptığı görüşmeler suların durulmasına sebep olmuştu. Bu yaptırımlar Huawei markasını nereye götürecek bunu da zaman içinde göreceğiz.

Huawei Amerika ile casusluk anlaşması imzalamaya hazır!

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.