Ana sayfa » Mobil » Akıllı telefon satışları düşecek ama sonra…

Akıllı telefon satışları düşecek ama sonra…

Akıllı telefon satışları düşecek ama sonra…

Akıllı telefon satışları geçtiğimiz yıla kadar sürekli olarak artış gösteren bir noktadaydı. 2017 yılında duraksama dönemine giren ve 2018 yılında düşme eğilimi gösteren akıllı telefon satışları 2019 yılında daha da düşecek. 2018 Yılında %1,7 oranında küçülen pazar 2019 yılında %3,1 gibi oldukça büyük bir oranda küçülecek. Bu duruma en büyük katkı ise şüphesiz ki; Huawei’nin durumu etki ediyor. Çinli üreticinin halen geleceğinin belirsizliği bu pazarın küçülmesindeki en büyük katkıyı oluşturuyor.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net,  HuaweiBu rada.Net ve OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”

Akıllı telefon satışları

Akıllı telefon satışları

Akıllı telefon satışları düştükçe yükselecek!

Catalyst’in raporuna göre 2019 yılında küçülecek olan pazar 2010 yılında ise şaha kalkacak. Zira 2020 yılında akıllı telefon pazarında büyük yenilikler olacak ve bu da insanların akıllı telefonlarını değiştirmelerine sebep olacak yenilikler içerecek. Huawei’nin mevcut durumu devam ederse bundan olumlu yönde etkilenecek ve satışlarını arttıracak üreticilerin başında ise Samsung geliyor. Çinli üreticiler tarafındaysa satışlarını rekor düzeyde arttıracak markalar Xiaomi ve Oppo oluyor. Tabii bunda her iki üreticinin de global yapısı etki ediyor.

Bakalım 2020 yılında bizi neler bekleyecek?

AnTuTu en güçlü Android telefonları açıkladı!

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.