Sony Mobile birçok ülkeden çekilme kararı aldı - TeknoBurada
15 Eylül 2019 Pazar
Sony Mobile birçok ülkeden çekilme kararı aldı

Sony Mobile birçok ülkeden çekilme kararı aldı

Bir zamanlar akıllı telefon dünyasının etkili isimlerinden biri olan Sony Mobile birçok ülkeden ayrılma kararı aldı. Tası tarağı toplayıp geçen yıl Türkiye’den çıkan Sony bundan sonraki süreçte daha sınırlı bir bölgede akıllı telefon satış ve servis desteğini sürdürecek.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net,  HuaweiBu rada.Net ve OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”

Sony Mobile birçok ülkeden ayrılma kararı aldı

Sony’nin Kurumsal Strateji Toplantısında ileriye dönük planları arasında televizyon, kamera, mobil ve ses bölümlerinin birleştirilmesi var. Sony bununla birlikte Xperia markasını taşıyan telefonları daha cazip hale getirmek istiyor. Şirkete göre Xperia 1 bu yaklaşımın ilk temsilcisi.

Sony bununla birlikte operasyonel maliyetleri% 50 azaltmak ve daha küçük bir müşteri tabanına odaklanmak için çeşitli pazarlardan çekilmeyi planladığını duyurdu.  Sony bundan sonraki süreçte Hindistan, Avustralya, Kanada, Güney Amerika, Meksika, Afrika ve Orta Doğu pazarlarında olmayacak. Şirketin odak bölgeleri ise Japonya, Avrupa, Tayvan ve Hong Kong olacak.

2020 yılına kadar bu süreci tamamlamak isteyen Sony gelecek yıldan itibaren akıllı telefon bölümünü kâr edecek hale getirmeyi hedefliyor.