12 Aralık 2019 Perşembe
OnePlus 6T / 6 / 5T / 5 kullanıcılarını sevindiren gelişme!

OnePlus 6T / 6 / 5T / 5 kullanıcılarını sevindiren gelişme!

OnePlus 7 Pro tasarım ve teknik özellikleriyle herkesi etkilerken, şirketin yeni telefonda sergilediği bazı arayüz özellikleri de kullanıcıların beğenisini kazanmış durumda. Bunlar arasında Gece modu 2.0, Zen Modu ve ekran kayıt işlevi başta geliyor. OnePlus, donanım kısıtlamaları nedeniyle ikinci nesil kamera gece modu özelliğini önceki telefonlara sunmayacak, ancak OnePlus 6T / 6 / 5T / 5 kullanıcıları diğerleri için bekleyişe geçebilirsiniz.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net,  HuaweiBu rada.Net ve OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”

OnePlus 6T / 6 / 5T / 5 için yeni özellikler geliyor

OnePlus’tan yapılan açıklamada Zen Modu ve ekran kayıt özelliğinin önümüzdeki hafta OnePlus 6 ve 6T için yayınlanacak beta güncellemesine dahil edileceği belirtildi. OnePlus 5T/ 5 içinse kararlı yapı üzerinde çalışmalar sürüyor. Beta sürecinin bu noktada çok da uzun sürmeyeceği ve yeni gelişmelerin önceki telefonlarla kısa süre içerisinde buluşacağını düşünüyoruz.

Zen Modu nedir?

OnePlus’ın Zen Modu ile telefona olan bağlılığı azaltmak ya da kısa süreli bir rahatsız etme modu geliştirdiğini söyleyebiliriz. Kısa süreli kafa dinlemelerinde bu özelliğin gerçekten de faydalı olacağı ortada.

Kullanıcı Zen Modu’nu aktif duruma getirdiğinde telefondaki tüm işlevler kapatılıyor ve herhangi bir bildirim alınamıyor. Sadece acil aramalar ve kamera uygulamasına erişimin sağlandığı bu mod, aktif edildikten sonra kapatılamıyor. Telefon kapatıp açılsa dahi 20 dakika sürenin geçmesi gerekiyor.