Huawei OS işletim sistemi hakkında çok önemli bilgi! - TeknoBurada
15 Eylül 2019 Pazar
Huawei OS işletim sistemi hakkında çok önemli bilgi!

Huawei OS işletim sistemi hakkında çok önemli bilgi!

Huawei – Amerika ilişkilerinde sular biraz olsun duruldu diyebiliriz. Amerika Ticaret Bakanlığı özellikle Android tarafındaki yaptırımların üç ay ertelendiğini belirtti. Huawei üç boyunca güncellemeleri sorunsuz bir şekilde dağıtmayı sürdürecek peki ya sonrası? Gördüğümüz kadarıyla Çinli teknoloji devi bu durum karşısında A planını devreye koymuş durumda. Huawei şirket içerisinde “Hongmeng” olarak isimlendirilen yeni bir işletim sistemi geliştiriyor. Huawei OS ismiyle çıkış yapması beklenen işletim sistemi hakkında önemli bilgilere erişildi.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net,  HuaweiBu rada.Net ve OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”

Huawei OS tüm Android uygulamalar uyumlu olacak

Huawei’in kıdemli yöneticilerinden Yu Chengdong’a göre, şirket tarafından geliştiren ilk işletim sistemi bu sonbaharda piyasaya sürülecek. Yeni işletim sistemi tüm Huawei / Honor telefonları, tabletler, TV ve giyilebilir cihazlar ile uyumlu olacak.

Sonbaharda tanıtımının yapılacağı bildirilen yeni işletim sistemi ilk kez 2020’nin ilk çeyreğinde tanıtılacak telefonlarda hayat bulacak. Asıl önemli olan gelişme ise HuaweiOS’un tüm Android uygulamaları ve tüm web uygulamaları ile de uyumlu olacak olması.

Son olarak işletim sisteminin geliştirme çalışmalarının sürdüğü, şu an bazı sorunların halledilmeye çalışıldığı gelen bilgiler arasında. Huawei ayrıca işletim sistemini ticari olarak piyasaya sürüldüğünde karşılaşılabilecek bazı zorlukların üstesinden gelmeye çalışıyor.